F.G./FRBC Anadolu Koşusu’nda zafere Vincitore uzandı

F.G./FRBC Anadolu Koşusu’nda zafere Vincitore uzandı

3 Eylül Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilen 3+ yaşlı İngilizlere mahsus yarış, 7 klas safkanın mücadelesine sahne oldu. Son düzlüğe kadar geride beklemeyi tercih eden Vedat Abiş idaresindeki Vincitore (Victory Gallop - Elevato / Kaneko), sonlardaki güçlü sprintiyle rakiplerini mağlup etmeyi başardı. Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Zülfükar Güneli’nin de antrenörlüğünü üstlendiği 4 yaşındaki doru erkek safkan, daha önce Anafartalar (G1) ve Büyük Taarruz (G2) Koşularından da galibiyetle ayrılmıştı.

2022 yılı France Galop / FRBC Anadolu Koşusu’nu (Açık-G2/ULS) izlemek için tıklayınız.

Son metreleri nefes kesen koşuda Oğlum Doruk (Bosporus - Carolina Reaper / Victory Gallop) Özcan Yıldırım ile ikinci, Luminescence (Utopia - Selender / Bosporus) Mehmet Salih Çelik’le üçüncü, Cagner (Victory Gallop - Caminando / Mountain Cat) de Akın Sözen’le dördüncü olurken, Doğa Kanunu (Pleasantly Perfect - Waimaria / High Chaparral) ise Mehmet Kaya’yla tabelanın beşinci basamağında kendine yer buldu.

Kazanan Vincitore için müddet, 2000 metre sentetik pistte 2.03.62 olurken, farklar 1/2 Boy - Boyun - 1/2 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Yarış sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Emir Demirkol’a kupasını, France Galop Üyesi Jean Pierre Deroubaix takdim etti.

Safkanın antrenörü adına Baha Yargı’ya da plaketini Jean Pierre Deroubaix verdi.

Jean Pierre Deroubaix ayrıca kazanan safkanın jokeyi Vedat Abiş’e de plaket takdim etti.

Törene Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreterimiz Ahmet Özbelge, YKK Üyesi ve Kulübümüz Asli Üyesi Cengizhan Gödek, Yönetim Kurulu Üyemiz Tuğban İzzet Aksoy, Denetim Kurulu Üyemiz Ferhat Oktay, Disiplin Kurulu Üyemiz Murat Kadaifçioğlu ve Asli Üyemiz Necati Demirkol da katılım gösterdi.

 

ajwrIpb2bqvaw5ixf63ph9to.jpg

h1uxddbje0zc9Irr3sqaeywt.jpg

g85rchqvnjiyspenx09ckwo7.jpg

b9hulr7x6bIxcd5mnpv4tmek.jpg

doIhng4ryjauewt9o3muvab5.jpg

tm7hyxqrnt8d0kogxcfbf43s.jpg

rjaz9xnuwp0gtadqdo4e1eb5.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.