Faik Öztrak: “Erdoğan Müzik Kutusu Gibi Parayı Kim Verirse Onun Şarkısını Çalıyor”

Faik Öztrak: “Erdoğan Müzik Kutusu Gibi Parayı Kim Verirse Onun Şarkısını Çalıyor”

“ULUSLARARASI MUHATAPLARIMIZI UYARIYORUZ”

“KİMSE GİDİCİ YÖNETİMİN ZAFİYETLERİNİ KULLANIP TAVİZLER KOPARMAYA KALKMASIN”

CHP Sözcüsü Öztrak, Erdoğan’ın artık siyaseten topal ördek haline geldiğini belirterek, “Seçimler yaklaşırken, paraya ihtiyacı vardır. Dış politikada bir başarı hikâyesine ihtiyacı vardır. Şimdi müzik kutusu gibi kim parayı verirse onun şarkısını çalmaya başlamıştır. Bu kadar çark, sağlığa zararlıdır. Omurgası olanın belini kırar. Bu kadar çark itibar kazandırmaz. Ancak insanı çarkçı başı yapar. Bu çarkçı yönetim anlayışı ülkemizin ali menfaatleri ve ulusal güvenliğimiz için de büyük bir risktir” diye konuştu.

Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem Erdoğan’ı, hem de tüm uluslararası muhataplarımızı bir uyaralım. Kimse artık bu gidici olduğu belli yönetimin zafiyetlerini kullanıp, kalıcı olmayacak tavizler koparmaya kalkmasın. Kısa vadeli kazanımlar uğruna, kimse Türkiye’yle olan ilişkilerinde kimse uzun vadeli çıkarlarını riske atmasın. Herkes adımlarını bu gerçeğe göre ayarlasın.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.