Faik Öztrak: “Yaşanan Skandal 32 Kısım Tekmili Birden Saray Oyunu”

Faik Öztrak: “Yaşanan Skandal 32 Kısım Tekmili Birden Saray Oyunu”

“KARŞIMIZDA SADECE OTORİTER BİR REJİM DEĞİL, KOCA BİR YAMYAM GÜRUHU VAR”

“100 MİLYON DOLAR İPTEN DÜŞENE Mİ İPTE KALANA MI GİTTİ?”

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin gündemine oturan borsa manipülasyonu, danışmanlık kisvesi altında yapılan iş takipçiliği, istenen ve itiraf edilen rüşvet iddialarını değerlendirerek, “Bu iddialarla ilgili kayıtları, belgeleri, rüşvetin tarifesini, rüşvetlerin nerede saklandığını, hangi evde kaç kasa bulunduğunu, ne kadar rüşvet toplandığını, kolluk kuvvetleri, İçişleri Bakanı veya Cumhuriyet Savcıları değil, bir mafya babası açıklıyor. Memleketi düşürdükleri hale bakın” diye konuştu.

Son yaşanan borsa skandalının; memleketin ülkeyi hamuduyla götürmeye gelmiş sakat bir zihniyet tarafından yönetildiğini gösterdiğini ifade eden Öztrak, “Borsa İstanbul’daki skandalın başrol oyuncuları; Sarayın Sermaye Piyasasına atadığı üst düzey bürokrat, Sarayın listelere yazdığı milletvekili, Sarayın atadığı Cumhurbaşkanlığı Danışmanı… Yani sarayın adamları, Sarayın şürekası, özetle sarayın yanaşmaları ve beslemeleri… 32 kısım tekmili birden bir saray oyunu…” değerlendirmesinde bulundu.

Ortaya atılan iddialardan ve kayıtlardan Saray’daki bir kısım danışman grubunun siyasi konumlarını kullanarak, milleti ve küçük tasarrufçuyu soyduğunun anlaşıldığını belirten Öztrak, “Meğerse orda burada, din, iman, bayrak ezan derken, deveyi hamuduyla götürüyorlarmış. Biz, ‘Karşımızda sadece otoriter bir saray rejimi var’ diyorduk. Ama bugün ortaya dökülenler, karşımızda sadece otoriter bir rejim değil, aynı zamanda koca bir yamyam güruhu olduğunu da gösteriyor” diye konuştu.

Bu oyunun başrol oyuncularından biri olan, atanmış eski Sermaye Piyasası Kurulu Başkanının, daha önce de Bank Asya’da üst düzey görev yaptığını anımsatan Öztrak, “Banka kapatılmadan birkaç gün önce de kefilsiz, teminatsız, birilerine 100 milyon dolar kredi kullandırdığı iddia edilen bir kişidir. Bank Asya’ya evinin kirasını yatıranı, Bank Asya’nın önünden geçen ne kadar insan varsa içeri atan bu yönetim, önce Halkbank’ın başına, sonra SPK’nın başına bu kişiyi neden getirmiştir? Verildiği iddia edilen 100 milyon dolar kredi aynı ipte oynayan iki cambazdan, ipten düşene mi gitti, yoksa ipin üstünde kalana mı gitti?” diye sordu.

Ortaya atılan onca iddia ve kayda rağmen Cumhuriyet Savcılarının hala kılını kıpırdatamadığını belirten Öztrak, “Çünkü memlekette taşları bağlamışlar. Hırsızlar serbest. Eşkıya düze inmiş. Yiğitler derdest. Ve ne diyordu değirmenci? Bu nasıl çark! Buğday bizim; ezilen biz, un olan biz, aç kalan biz… Kimdir bu doymak bilmeyen soysuz? Bu sorunun cevabını da, Ahmet Arif’in o yumruk gibi dizeleri veriyor. Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır. Bizim mücadelemiz de, milletimizin aşına, ekmeğine göz koyan, engerek ve çıyanlarladır” dedi.

Hükümetin toplumu kutuplaştırarak, gençlerin arasına, kin ve nefret tohumları ekerek, sebep olduğu ekonomik buhranı unutturmaya ve koltuğunu korumaya çalıştığını kaydeden Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede ‘Bakara-makara’ diyen, ‘Her Cuma bir ayet sallıyorum’ diyen, rüşvet iddialarından henüz aklanmamış birini, bu ülkenin büyükelçisi yapan kim? Recep Tayyip Erdoğan. Milletimizin iffetli analarına, ağza alınmayacak küfürleri eden birinin adını, kalkıp İlahiyat Fakültesi’nin binasına veren kim? Yine bu yozlaşmış yönetim. Milletimize ‘çürükler, adiler, sürtükler’ diyen kim? Bizzat Recep Tayyip Erdoğan. Bunların milletimize ettiği hakaretleri, kendi yandaşlarını kayırmalarını yazmaya kalksak, 20 ciltlik Meydan Larousse Ansiklopedisi az gelir sığmaz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.