Gazi ve şehit yakınları iftarda buluştu

Gazi ve şehit yakınları iftarda buluştu

15 Temmuz Şehitler Camii yanında kurulan ve her akşam toplumun bir kesimini ağırlayan Ramazan Çadırı, gaziler ve şehit yakınlarını bir araya getirdi.

İnsanların muhabbetini artırmak, Ramazan sevincini hep birlikte yaşatmak amacıyla ilçenin pek çok noktasında insanları iftar sofralarında buluşturan Pendik Belediyesi, gaziler ve şehit yakınlarını 15 Temmuz Şehitler Camii yanına kurulan çadırda misafir etti. Yemeğe Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilçe protokolü ve çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı. İftar programından önce masaları tek tek gezerek misafirlerini selamlayan Başkan Şahin, Pendiklileri bir araya getirmenin ve Ramazanın bereketini yaşamanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

“İnşallah, yiğitler, kahramanlar varlıklarını hep devam ettirecek”

Bu coğrafya üzerinde, kendini vatanına feda eden yiğitlerin varlığı sayesinde hala ayakta, hala bir ve beraber olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu coğrafyada tuzak kuranların ihanetlerinin de bitmediğini belirti. Başkan Şahin şöyle devam etti: “İnşallah, yiğitler, kahramanlar varlıklarını hep devam ettirecek. Kimin bu coğrafya üzerinde hesabı varsa hepsini akamete uğratacağız. Biz, bir ve beraber oldukça vatan için gerçek anlamda fedakârlığı ortaya koydukça da Türkiye’ye tuzak kurmak isteyenlerin hepsinin hevesleri kursaklarında kalacak.” dedi.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.