Gaziosmanpaşa'dan Kastamonu'ya kardeşlik iftarı

Gaziosmanpaşa'dan Kastamonu'ya kardeşlik iftarı

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Kastamonu’da yaklaşık 6 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi. “Gaziosmanpaşa’dan Kastamonu’ya Kardeşlik İ..

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Kastamonu’da yaklaşık 6 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi. “Gaziosmanpaşa’dan Kastamonu’ya Kardeşlik İftarı” sloganı adı altında gerçekleştirilen iftar programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kastamonu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, İstanbul Milletvekilleri Hulusi Ertürk ve Fatma Benli ile Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. İftara katılan vatandaşlarla sohbet eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, çocukları da unutmayarak çeşitli hediyeler dağıttı.

İftarda konuşan Başkan Usta, Gaziosmanpaşa’dan sevgiler getirdiğini belirterek, “Gaziosmanpaşa’dan, İstanbul’dan Kastamonu’ya gönül sofrası projesi kapsamında geçen yıl başlatmış olduğumuz Ramazan iftarlarında birlikte olma programını bu akşam sizlerle birlikte olmakla yaşamanın keyfini tadıyoruz. Öncelikle bu programın yapılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Güzel bir akşamda güzel bir ortamda güzel insanlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Usta, “Hem de Ramazanın keyfini birlikte yaşayacağız. Burada sizlerden almış olduğumuz enerjiyi ülkemizin dört bir tarafına yaymak suretiyle kardeşlik ilinin doğudan batıya, batıdan kuzeye, kuzeyden güneye erişmesiyle ilgili birlikte Ramazan mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bulunan tüm Kastamonulu hemşerilerimizle birlikte inşallah temennimiz bu güzelliğin ülkemizin dört bir tarafına yayılmasıdır. Burada iftarda birlikte olduğumuz dostlarımızla, hemşerilerimizle birlikte bir başka Ramazanlarda farklı ortamlarda bu geleneği devam ettirerek Ramazan kültürünün yayılmasıdır. Bu anlamda masalarımızı süsleyen çocuklarımızla birlikte bu güzel Ramazan geleneğini, Ramazan ruhunu gelecek nesillere taşıma sorumluluğudur. Biz de bunun bir parçası olmak, bir de burada bulunarak Kastamonu’nun güzel kültürünü, güzel geleneğini görmek ve yaşamak, hem de Kastamonulu hemşerilerimizle bir aidiyet oluşturmak maksadı güdüyoruz. Ramazan da bunun bir vesilesi olsun istedik. Görevimiz bundan sonra bu diyalogların, bu çalışmaların, bu birlikteliklerin bu etkinliklerin karşılıklı olarak hem Kastamonu’da, hem de İstanbul’da hatta Türkiye’nin dört bir tarafında devam etmesidir. Bu temenniyle biz geçtiğimiz hafta Trabzon’da idik, bu hafta Kastamonu’dayız. Bir dahaki hafta Siirt’te sürdürmek üzere doğusunu batısını bir görmek, insanların bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç olduğunu bu Ramazan boyunca yaşamak ve geleceğe taşımak ve birbirimize kenetlenmek üzere güçlü bir Türkiye’nin geleceğini de birlikte inşa etmek durumunda olduğumu görüyoruz. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Usta, ayrıca herkesin Ramazan Bayramını şimdiden kutladığını belirterek, tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin iki yıldır Kastamonu’ya gelerek iftar programı düzenlediğini kaydetti. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin bu organizasyonuyla Kastamonu’yu şenlendirdiğine dikkat çeken Başkan Babaş, “Buradaki beraberlik hem ülkemiz açısından hem de insanlarımız açısından çok önemlidir. Bu yıl havalar biraz yağışlı geçti. Ama görüyorum ki biz, mahalle iftarlarında ne kadar da hava yağışlı olsa insanlarımız bizleri yalnız bırakmıyor ve bizlere burada olduklarını gösteriyorlar. Vatandaşlarımız, bizlere ‘biz, sizlerle iftar yapmak istiyoruz’ diyorlar. Ben, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan hemşerilerimize teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okunan ezanı şerif ile birlikte iftarlar açıldı. İftar programında ayrıca ilahiler de söylendi.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.