Geleceğin Bilim İnsanları Ve Ressamları Esenyurt’ta Yetişiyor

Geleceğin Bilim İnsanları Ve Ressamları Esenyurt’ta Yetişiyor

Esenyurt Belediyesinin hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’ndedüzenlenen deney, bilim ve resim atölyelerinde eğitimler hız kesmeden devamediyor. Bu kurslarda öğrenciler ilgi alanları ve yeteneklerini keşfederekalanında uzman isimler tarafından geleceğe hazırlanıyor.

 

Esenyurt Belediyesi, ilçe genelindeki çocuklara deney, bilim veresim atölyelerinde, fen bilgisi ve resim dersleri veriyor. Çocuk Üniversitesi’ndegerçekleşen bu atölyelerde, öğrenciler birbirinden farklı deneyler yapmanınyanı sıra farklı resim çizim tekniklerini de öğreniyor. Uzman akademisyenlereşliğinde yapılan derslerde, öğrenciler ilgi alanlarına yönlendirilerek yeteneklerinikeşfediyor. Derslerden oldukça memnun olduklarını dile getiren çocuklarEsenyurt Belediyesine teşekkür ederken, belediye bünyesinde görev yapanöğretmenler ise benzer çalışmaların hız kesmenden devam edeceğini söyledi.

 

“Keyifli VakitGeçiriyorlar”

Belediye bünyesinde Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan İbrahimKarakoç, çocuklarla keyifli ve kaliteli vakit geçirdiklerini ifade ederekşunları söyledi; “Çocukların okulda gördükleri fakat uygulamalı olarakyapamadıkları deneyleri burada uygulamalı olarak gösteriyoruz. Vücudumuzdasistemler, kaldıraç sistemi, mikroskop deneyleri gibi daha birçok uygulamayıçocuklarımızla beraber yapıyoruz. Onlar burada hem keyifli vakit geçiriyor hemde ilgi duydukları alanları keşfedebilme imkânı buluyorlar. İlçemizde bulunantüm çocuklarımızı buraya bekliyoruz.”

 

“Herkesi Bekliyoruz”

Atölyede Resim Öğretmeni olarak görev alan Mehmet Parıltı ise tümçocukları bu eğitimlere beklediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Burada farklıçizim teknikleri hakkında öğrencilerimize teorik bilgiler vermenin yanı sıraanlatılan bilgileri uygulamaya da döküyoruz. Çocuklarımız bu atölyede hemöğreniyorlar hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Klasik müzik eşliğinde resimçizerken, mental olarak da zihinlerini güçlendirme fırsatını yakalıyorlar.”

 

“Bilim İnsanıOlmak İstiyorum”

İleri de bilim insanı olmak istediğini belirten öğrenci Toprak Kayaise; “Burada resim atölyesinde resimler, fen bilgisi derslerinde ise deneyleryapıyoruz. Burada çok eğleniyorum ve arkadaşlarımla güzel vakit geçiriyorum.Öğretmenim bana senden bilim insanı olur diyor. Ben de bilim insanı olmakistiyorum. Bize bu imkânları sağlayan Esenyurt Belediyesi’ne çok teşekkürediyorum.” dedi.

I8pjleb1hkcr72fitsys6dxq.jpg

s9ascz6enmo7dwluoc541mvf.jpg

51bhlkn9eltrp4xpnw6gmesb.jpg

dq4bjsfzbl25pohnr8fnwtkt.jpg

whodlgzfsdp64jycfmkqvxy8.jpg

bsdkpmytmjte4el5whzudkn9.jpg

kmhdkn5snf1g0psjtub7gvjd.jpg

uyriwhgqgeru17jmxbtzpkpc.jpg

omaorlbvhusjapIsd5nty237.jpg

wndw9ln6dqbgopi21ukrzzp4.jpg

coboeruhz9lgys3vaekvfdju.jpg

j8ar6pzymsgqeb4ofszeadip.jpg

7etowjedxvixfn3p4br5r01d.jpg

4zpd65eocnj2raxygeqlp1sc.jpg

motq52ejsknlazmbdnxIhoh4.jpg

ez0k78azbp9vabIe1s6tkcgs.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.