GELECEĞİN YÖNETİCİ ADAYLARI

GELECEĞİN YÖNETİCİ ADAYLARI

Yerel diplomasinin geliştirilmesi ve yerel yönetimler arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen LOCALINTERNational Staj Programı öğrencileri Eyüp Belediyesi'ne misafir oldu.

Eyüp Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen konferansta geleceğin yerel yöneticileri olan öğrencilere Eyüp Belediyesi'nin çocuklar ve gençler için yaptığı çalışmalar anlatıldı. Ayrıca, Eyüp Belediyesi'nin ödüllü projesi olan SİMURG 5-25 Yaş Arası Yaygın Eğitim Programı hakkında da detaylı bilgiler verildi. SİMURG 5-25 Yaş Arası Yaygın Eğitim Programı çalışma sunumu ve SİMURG felsefesinin anlatıldığı konferanstan sonra öğrenciler, yine Eyüp Belediyesi'nin ödüllü projelerinden biri olan Eyüp Sultan Tarihi Araştırma Merkez (ESTAM) projesini hem yerinde görmek, hem de hakkında detaylı bilgi almak için kokartlı rehberler eşliğinde Eyüp Sultan Tarihi Merkez alanında geziye çıkarıldı.

Eyüp Belediyesi'nin bu projeleri ile yeni ufuklar kazandıklarını dile getiren öğrenciler ayrıca, Eyüp Belediyesi'nin bu misafirperverliğinden de çok memnun olduklarını ifade ettiler. On gün sürecek olan bu programın ardından ülkelerine gittiklerinde Türkiye’yi, Türkiye Belediyeler Birliği'ni ve Eyüp Belediyesi'ni burada edindikleri dostlukları ve tecrübeyi unutmayacaklarını belirttiler.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.