GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2. GÜNÜNDE ANKARA’NIN KAZAN İLÇESİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA- (16 HAZİRAN 2017)

GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2. GÜNÜNDE ANKARA’NIN KAZAN İLÇESİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA- (16 HAZİRAN 2017)

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2. GÜNÜNDE ANKARA’N..

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2. GÜNÜNDE ANKARA’NIN KAZAN İLÇESİNDE YAPTIĞI AÇIKLAMA- (16 HAZİRAN 2017)

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her yerde, her ortamda adaleti, demokrasiyi sonuna kadar savunacağız, ne derlerse desinler!" dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’nün 2. Günü’nde Ankara’nın Kazan ilçesinde yaptığı konuşma şöyle:

15 Temmuz darbe girişiminin planlandığı yerdeyiz. 15 Temmuz akşamı 249 kişi hayatını kaybetti, 249 şehidimiz var, 1000’in üstünde gazimiz var. FETÖ terör örgütünün darbeyi planladığı yerdeyiz. Halk sokağa çıktı, demokrasiyi aradı ve hakkını aradı ve darbecileri püskürttü.

Deniyor ki, “Efendim sokağın hiçbir önemi yok, neden sokağa çıkıyorsunuz?” Ben bunu söyleyenlere açık ve net şunu söylemek istiyorum: “15 Temmuz FETÖ darbe girişimini sokağa inen bizim insanlarımız engellemedi mi? Engelledi. Demek ki, demokrasiye de, adalete de her yerde, her ortamda sahip çıkacağız.”

Adalet varsa demokrasi vardır, demokrasi varsa adalet vardır. İkisinin olmadığı yerde de zulüm vardır ve devlet yoktur.

Buradan bütün yetkililere sesleniyorum. Yargı bağımsızlığından söz ediyorlar. Yargıya talimatı ben vermiyorum onlar veriyorlar. Yargı bağımsızlığından söz eden yargıya talimat veriyor, savcıya talimat veriyor, “İddianameleri getirin Adalet Bakanlığı gözden geçirecek, ondan sonra işleme koyacaksınız” deniyor. Biz her yerde, her ortamda adaleti, adaleti, adaleti, demokrasiyi, demokrasiyi, demokrasiyi sonuna kadar savunacağız, ne derlerse desinler! Provokasyon, kışkırtıcılık yapıyorlar, bizim üzerimize birilerinin saldırması için altyapı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz hiçbir yerde ve hiçbir ortamda arkadaşlarıma söyledim, herkese de söylüyorum, provokasyonlara sakın alet olmayın, sizi tahrik edebilirler. Biz inandığımız yolda adaleti bulmak için yolumuza devam edeceğiz. Bizim yolumuz kutsal yoldur, adalet yoludur. Adaleti istiyoruz. Bütün inançların ortak temeli olan adaleti istiyoruz.

O nedenle burada 15 Temmuz şehitlerini tekrar anıyorum, Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün gazilerimize, sokağa çıkan bütün vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Teşekkür ederim değerli basın mensupları.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşüne katılımlarla devam ediyor. DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer ve Gazeteci Yazar Hasan Cemal, CHP Lideriyle birlikte yürüdü.


Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.