Girişimci gençlere fırsat

Girişimci gençlere fırsat

Pendik’te yaşayan gençlerin girişimciliklerini artırmak ve kendi işlerini kurmalarına destek olmak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Programı düzenlendi.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ) ve Pendik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ücretsiz program için başvurular Pendik Belediyesi'nin WEB sayfası aracılığıyla yapıldı. Başvurularda 18 yaş üzeri katılımcılardan özgeçmişleri, mezuniyet belgeleri ve iş fikirlerini anlattıkları dokümanlar istendi. WEB sayfası üzerinden 195 başvuru alındı ve istenen dokümanların tamamına sahip olan 30 başvuranla eğitime devam edildi.

3-4 ve 10-11 Haziran tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi'nde günde 8 saatlik eğitim düzenlendi. Toplam 32 saat verilen eğitimde girişimci adayları, kendi işlerini kurma ve yürütüme konusunda eğitim aldı. Programın 2.si temmuz ayında düzenlenecek. 2017 yılı içinde toplam 8 eğitim programının düzenlenmesi planlanıyor. Bu eğitimlerden herhangi birine katılmak için www.pendik.bel.tr adresinden başvuru yapılması gerekiyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.