Gökhan Yüksel'den Erzincan Basınına Ziyaret

Gökhan Yüksel'den Erzincan Basınına Ziyaret

Kurban Bayramı vesilesiyle 'baba ocağı' Erzincan’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Gökhan Yüksel,Kurban Bayramı arefesi Muzaffer Koşan başkanlığında Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Başkan Gökhan Yüksel, medya mensupları’nın Kurban Bayram’ını kutlayarak gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili açıklamasında; “İstanbul-Erzincan arasındaki köprünün daha  gelişmesini, Erzincan’ın güzelliklerini İstanbul'a ulaştırılması konularında fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’nde ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek gerçekleştirmiş olduğu ziyaretler ve temaslarla ilgili tespitlerini paylaşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuşmasında, Erzincan’ın güzelliklerinin İstanbul’a ulaştırılması ve bölge sorunlarının çözülmesinin Türkiye ekonomisine yapacağı katkılara dikkat çekerek; “İlk olarak Erzincan'daki basın mensuplarıyla buluşmuştum. Çok güzel ve sıcak bir buluşma oldu. Ben de iadei ziyarete geldim aslında cemiyete. O gün de bahsettiğim gibi Erzincan Valisi’ne, Erzincan Belediye Başkanı’na, göreve yeni gelen Emniyet Müdürü’ne ziyaretlerim oldu. Ardından Üniversitemizi ziyaret ettim. Erzincan merkezde olan bazı muhtarlarımızla bir araya gelme şansımız oldu. Benim ziyaretime gelen muhtar arkadaşlarım vardı.Kartal'da onlara da söz vermiştim ‘buluşacağız’ diye. Muhtar arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bu sohbetlerimizin konusu Erzincan oldu. Akabinde Kartallı olan Kartal'da geçmişi olan bir kaç tane sanayi bölgesindeki iş adamlarımızı da ziyaret ettik. Sohbetlerimizin tamamında Erzincan’ımızın ismini daha iyi noktaya nasıl getirebiliriz, hangi noktalarda birkaç adım atabiliriz diye somut konularda konuştuk. Bu sohbetlerimizin bir kısmında bazen konumuz şelale oldu. Çağlayan'ın güzelliği bazen Ergan Dağı'ndaki kış turizminin daha iyi noktaya gelebilmesi ile ilgili konuştuk. Bir gün sohbetimiz Kemaliye oldu. Kemaliye’nin güzellikleriydi. Ama ana sohbetlerin tamamını da bir 'su sorununun'  olduğunu gördük. Kuraklığın getirmiş olduğu aksaklıklar, Fırat'ın kuruması, Kemaliye’deki su debisinin düşmesi, ‘bunlarla ilgili acaba atılabilecek adımları nelerdir?’ bunları konuştuk.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.