GÖREVE YENİ BAŞLAYAN 450 İTFAİYE PERSONELİNİN SAHA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN 450 İTFAİYE PERSONELİNİN SAHA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı bir yandan araç filosunu genişletirken diğer yandan da personel sayısını artırmaya devam ediyor.

Liyakat esasına dayalı olarak ataması gerçekleştirilen 450 yeni itfaiyeci, “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği ile Temel İtfaiyecilik Eğitimi”ndensonra şimdi de “Su Üstü Arama Kurtarma” eğitimi almayabaşladı.

DAHA HIZLI VE ETKİN MÜDAHALE İÇİN TAM DONANIMLI PERSONEL EĞİTİMİ

Ağustos boyu boyunca Mavi Göl’de devam edecek eğitimlerle ilgili olarakAnkara İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma Eğitmeni Yavuz Kökten, şu bilgileri verdi:“Amacımız yeni başlayan personele su üstü arama kurtarma eğitimi veriyoruz. Personele; su üstünde kalan insanlara nasıl müdahale edeceklerini, can yeleklerini nasıl kullanacaklarını, botun üzerinde küreği nasıl çekeceklerini ve can ipini nasıl atacaklarını öğretiyoruz. Oluşabilecek su kazalarında nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili bilgileri pekiştiriyoruz.”

KONULAR UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN TEORİK VE UYGULAMALI OLARAK ANLATILIYOR

Mavi Göl’de gerçekleştirilen eğitimde; doğru kürek çekme, kurtarma botunu suya indirme, suda boğulan kişiye kurtarma ipi atma ve bota alma ile kurtarma ipi toplama gibi konular uygulamalı olarak uzman eğitmenler tarafından anlatılıyor.

Eğitmen ve eğitim alan personel düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Kazım Nusret (Dalgıç):“Yaklaşık 1 ay sürecek su üstü kurtarma eğitimlerine başladık. Arkadaşlar gerekli çabayı sarf ediyor. Bizler de bildiğimiz konuları arkadaşlara aktarıyoruz. İnsanlara daha yararlı olabilmek için tüm ekiple çalışıyoruz.”

-Oğuz Usta (Dalgıç):“Yeni gelen arkadaşlarımıza oluşabilecek su kazalarına karşı kürek çekme ve kurtarma ipleri gibi eğitimleri veriyoruz. Eğitim alan arkadaşlar oldukça konuya ilgililer ve eğitimlerde başarılı performans sergiliyorlar.”

-Selim Sevindik (İtfaiye Görevlisi):“Sel ve su baskınlarında zorda kalanları kurtarmak için su üstü kurtarma eğitimleri alıyoruz. Profesyonel bir ekip olabilmek için eğitimlerimiz devam ediyor. Eğitimler sayesinde daha donanımlı bir ekip ruhu taşıyoruz.”

-Murat Yavuz:(İtfaiye Görevlisi)“Göl ortamında su altı arama kurtarma eğitimleri almaktayız. İtfaiye eri olarak her gün her şeyi yeniden öğreniyoruz kendimizi güncelliyoruz. Eğitimler bizi her defasında bir üst aşamaya geçiriyor.”

ngwe8dl4oI2jvu5t7brqsoym.jpg

fzn59waghyt4l2iutq1bsh3r.jpg

hqz6y9s7pdbhobIwkla84uem.jpg

tskdIgubr0lzsp47vjm369kz.jpg

1o49wdbrb6mgfc8jjur2zxIl.jpg

ph1cepkjmnhfutkxIda6xola.jpg

pvs6ienbmkccoh0yvzxaqms9.jpg

qtwzlkfogp5oncjteemdcyx2.jpg

hy0dkt9j1xacojw3rncnoy4p.jpg

v1qg0jugr67xpz8wubtnz3kp.jpg

oesnlxrpkorkvgatt9gcbda8.jpg

fubdxlnaokvzc5qmhvzk1wye.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.