Gül Yüksel, CHP'de yükselen isim olma yolunda

Gül Yüksel, CHP'de yükselen isim olma yolunda

CHP'nin Haziran ayında yapılacak seçimlerde kadın aday kontenjanını artırması ve ilk sıralarda yer vereceğini açıklaması parti da hareketlilik sağladı. CHP'da kadın aday adayı sayısında gözle görülür bir artış dikkat çekiyor. CHP 2. Bölge'nin genç kadın a

 CHP'nin Haziran ayında yapılacak seçimlerde  kadın aday kontenjanını artırması ve ilk sıralarda yer vereceğini açıklaması parti da hareketlilik sağladı. CHP'da kadın aday adayı sayısında gözle görülür bir artış dikkat çekiyor. CHP 2. Bölge'nin genç kadın aday adaylarından Gül Yüksel oldukça iddialı. 


KADIN VE GENÇLER SİYASETE ATILMALI, SESİ DAHA GÜR ÇIKMALI


CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı Şişli'de yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı Gül Yüksel, siyasal şiddet ve insan hakları, kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinayet konularında ki düşüncelerini basın mensupları ile paylaştı. Kahvaltının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlaya Gül Yüksel,Kadınların ve gençlerin sesini siyaset arenasında daha gür çıkması için çalışacağını belirterek geleceğe yönelik projelerini ve çözüm önerilerini anlattı. Hayatın her alanında haksızlığın karşısına dikileceğini söyleyen Yüksel sözlerini şöyle sürdürdü.


SULTANGAZİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM TEPKİSİ


Dün AKP Belediyeleri tarafından kandırılan, mağdur edilen, Sultangazi ilçesi Habipler Halkı ile omuz omuza protesto yürüyüşündeydim. Yerel yönetim seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Habipler sınırları içerisine yaptırılan 9 katlı apartmanlara Habiplerde ikamet eden selden etkilenen ve mezarlık alanında kalan mağdur vatandaşların yerleştirileceği söylenmiş. Seçim çalışmaları döneminde bu sözler verilmiştir. Gelinen aşamada verilen bu sözlerin hiç biri yerine getirilmemiştir.


Bugün yaşlısı, genci, erkeği ve kadınıyla Habipler halkı, Sultangazi Belediyesinin önünde pankart açarak protesto gösterisi yaptı. Bende CHP’ sinin genç bir milletvekili aday adayı olarak bu haklı mücadelenin yanında yer aldım. Sağlık, eğitim hakkı gibi barınma hakkıda en kutsal hakların başında gelir. Kentsel dönüşüm adı altında gecekondularına el konulacak olan bu vatandaşlarımız haklı olarak ya yapılan konutlardan hakkımızı verin yada gecekondularımızın tapularını verin demektedir.


NEDEN GÜL YÜKSEL ?


✓Siyasal şideet ve insan hakları alanında uluslararası çalışmalarda yer aldı.


✓Kadına yönelik şiddet ve toplumsal cinsiyet konularında çalışıyor.


✓Genç,dinamik ve insiyatif almaktan geri durmayan biri...


✓Akademik deneyimlerini ülkemizdeki sorunların çözümü için kullanıyor.


✓Geleceğe yönelik projeler ve çözümler sunuyor.


✓Kadınların ve gençlerin seslerini siyaset alanında daha gür çıkarabilmek için mücadele ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum