Gümüşdereli 127 üreticiye sera örtüsü dağıtıldı

Gümüşdereli 127 üreticiye sera örtüsü dağıtıldı

Kar mağduru çiftçiye Sarıyer Belediyesi’nden destek..!

Kış aylarında yağan kar nedeniyle sera örtüleri çöken Gümüşdereli 127 çiftçiye Sarıyer Belediyesi tarafından naylon koruyucu dağıtıldı.

Bu sabah Gümüşdereli vatandaşlarla kahvaltı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, üreticinin doğal afet nedeniyle uğradığı zararı başından beri bildiklerini, ancak yapılan yardımın referandum nedeniyle daha önce mağdur kişilere verilmediğini söyledi. Başkan Genç, “Bu yardımı size daha önce yapsaydık, seçim yatırımı diye nitelendirenler olabilirdi, bu nedenle referandum sonrasına bıraktık. Sizlerin burada yaptığı işten haberi olmayanlar var, oysaki siz burada zor koşullar altında sebze, meyve üretip, süt ve süt ürünleri üreterek, kent merklerinde yaşayan bizlere ulaştırıyorsunuz. Biz bunun değerini biliyoruz ve bu nedenle her zaman yanınızdayız” dedi.

Gümüşdere’nin sahip olduğu tarım toprakları nedeniyle çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Genç, İSKİ tarafından Gümüşdere’ye yaptırılmak istenilen arıtma tesisinin de yer seçme konusunda yanlış bir proje olduğunu belirtip, projenin yapılan girişimlerle şimdilik askıya alındığını ifade etti. Başkan Genç, çoğunluğu göçmen olan Gümüşderelilere, yaz aylarında Selanik’e bir gezi yapma konusunda da söz verdi.

Gümüşdere muhtarı, Ziraat Odası Başkanı ve Gümüşdere halkı yapılan yardımdan dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti. Gümüşdereli üreticiye sera örtüsü dağıtma programına Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyeleri Oktay Aksu, Mustafa Bakır ve Özkan Sucu da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.