Günnercik Yayla Şenliği için hazırlıklar sürüyor

Günnercik Yayla Şenliği için hazırlıklar sürüyor

 

Gazipaşa’ya 55 kilometre mesafedeki 1800 rakımlı Günnercik Yaylası’nda gerçekleştirilecek olan 3. Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği için geri sayım başladı. Muhteşem doğa yapısıyla yılın 4 mevsimi vatandaşların ilgi odağı olan Günnercik Yaylası’nda gerçekleştirilecek şenlikler 3 gün sürecek. Şenlik için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Gazipaşa Belediyesi vatandaşların şenlik alanına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabilmeleri için yollarda adeta seferberlik başlattı.

Yaylaya Kolay Ulaşım Sağlanacak

Dev araç filosu ile Gazipaşa Belbaşı Yaylası ile Günlercik Yaylası şenlik alanı arasındaki yol güzergahını elden geçirip deformasyona uğrayan bölümlerini modernize eden Büyükşehir  ekipleri hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan şenlik, 29-30 ve 31 Temmuz tarihlerinde Gazipaşa’nın Günnercik Yaylası’nda yapılacak. Günnercik Yayla Şenliği’nde vatandaşlar yaylada kamp kurma imkanına sahip olacak.

Atatürk Silüeti İzlenecek

29 Temmuz Cuma günü Sümer Ezgü ve 30 Temmuz Cumartesi Günü Kubat’ın sahne alacağı şenlikte yerel sanatçılarda yer alacak, yöresel ve geleneksel oyunlar oynanacak. Şenliğin simgesi haline gelen yörük göçü 30 Temmuz cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak. Çocukların şenlikte doyasıya eğlenmesi için çocuk oyun grubu ve animasyon etkinlikleri ilk iki gün aktif olacak. İki gün boyunca konser sonrasında şenlik ateşi yakılacak. Şenliğin son günü sabah erken saatlerde Günnercik yaylasının sembolü olan dağa yansıyan Atatürk silüeti izlenecek.

hmdjglygow12vkclvrId6fmy.jpg

tzapuwjw96rgi0djo1fklync.jpg

tbdbxmcasjlqxdvhf0nzc56j.jpg

jl69fudpcqoxwwrrxsnohmIa.jpg

komvby6s0qr3btunzr1a89ax.jpg

xczIz9noysvubmo4m7rwg0f3.jpg

0Ijveom2hpngx5lrrtdfhesg.jpg

kfmc9akope3wnj4lsorIib10.jpg

rzdxnkcbni0oltwz36yep98s.jpg

llojq5bqgafeymswtxI1zdrw.jpg

yeIywz1jdrkn4fwsifvxqopz.jpg

Igdvpfh0oalchp4bfjmume72.jpg

ehgczznkghlfy1paxudr8w5q.jpg

nrytbt9u2ak6hwmwbojafp7i.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.