HACI BEKTAŞ-I VELİ TÜRBESİ'NE ZİYARET

HACI BEKTAŞ-I VELİ TÜRBESİ'NE ZİYARET

Esenyurt Belediyesi 18 otobüs ile Esenyurt’ta yaşayan vatandaşları Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi’ne götürdü.

Esenyurt Belediyesi bünyesinde her yıl düzenlenen ziyaret programı kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli türbesi bu sene de ziyaretçi akınına uğradı.

Esenyurt Belediyesi 18 otobüs ile Esenyurtlu vatandaşlarını Hacı Bektaş-ı Veli’ye taşırken aynı zaman da belediyeye ait alanda yaklaşık 700 kişiye sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği ikramında bulundu. Esenyurt ’tan Hacı Bektaş-ı Veli ziyareti için vatandaşları, Belediye Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş uğurlarken ziyaret noktasında ise diğer bir Başkan Yardımcısı Sebahattin Fidan misafirleri karşıladı.

Programda açılış konuşması yapan Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Sebahattin Fidan; ‘’Siz çok değerli Esenyurt’lu vatandaşlarımız için burada 25 dönüm alana konaklama tesisleri yapıyoruz. Esenyurtlu vatandaşlarımız yılın 365 günü istediği zaman bu tesislere gelerek tamamen belediyemizin imkânları dâhilinde burada ziyaretlerini gerçekleştirip rahat rahat ibadetlerini yapabilirler. Bugün de yine gerçekleştirdiğimiz ziyaret programı hayırlara vesile olsun” dedi.

Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret eden Esenyurt’lu vatandaşlar gün boyunca kurbanlarını kesti ve ibadetlerini gerçekleştirdi.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.