HALK EKMEK FABRİKASI’NDAN 4 ÇEŞİT EKŞİ MAYALI EKMEK

HALK EKMEK FABRİKASI’NDAN 4 ÇEŞİT EKŞİ MAYALI EKMEK

Matador denilen fırınlarda pişen çavdarlı-yulaflı, siyez unlu, zeytinli-kekikli ve Akdeniz ekmeği 400 ve 500 gram olarak satışa sunulurken, ekmekler Başkentlilerin kısa sürede büyük beğenisini kazandı.

 

Başkentlilerin sağlıklı, hijyenik ve uygun fiyatla gıdaya ulaşması amacıyla hizmet veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası,‘ilklere’imza atmayı sürdürüyor.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası 41 yıllık tarihinde‘ilk kez’ dört ayrı çeşitte ekşi mayalı ekmek üreterek satışa sundu.

 

EKMEK ÇEŞİDİ 17’YE YÜKSELDİ

AR-GE birimi ve deneyimli ustalarının iş birliğinde ürün yelpazesini her geçen gün geliştiren Halk Ekmek Fabrikası, 25 yıllık geleneksel ekşi mayadan üretip matador fırında pişirdiği çavdarlı-yulaflı, siyez unlu, zeytinli-kekikli ve Akdeniz olmak üzere 4 çeşit ekmeği ürün yelpazesine ekledi.

Yeni ekşi mayalı ekmeklerle birlikte ekmek çeşidi 13’ten 17’ye yükselmiş oldu. 400 ve 500 gram hâlinde satışa sunulan ekmekler Başkentlilerin kısa sürede büyük beğenisini kazandı.

 

“EKŞİ MAYALI EKMEKLERİN DAĞITIMINI YAPTIĞIMIZ BÜFELERİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Ekşi mayalı; çavdarlı-yulaflı, siyez unlu, zeytinli-kekikli ekmekleri ile Akdeniz ekmeğinin üretimi konusunda bilgi veren Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, şunları söyledi:

“Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak ürün gamını zenginleştirmeye devam ediyoruz. 25 yıllık geleneksel Anadolu mayamızla 4 çeşit ekşi mayalı ekmek üretmeye başladık. Bu ekmeklerimizi Başkent Marketler’de, Fabrika Satış Mağazaları’mızda ve 423 Halk Ekmek Büfesi’nin 62’sinde Ankara halkıyla buluşturmaya başladık. Halkımız ekşi mayalı ekmekleri çok beğendi. Önümüzdeki günlerde gelen talepler doğrultusunda ekşi maya ekmeklerimizin dağıtımını yaptığımız büfelerinin sayısını artıracağız.”

1ymwIpvltz34fqju7nlcaroy.jpg

yeowb1zp0rcyhvl6hskmvIlq.jpg

vem5ucvblmndgoknu2cr7g1p.jpg

quaodw3mbvkymgw6n2vysoIa.jpg

jzqf0ocebtk1mjphmgdrns6k.jpg

8tsfesudkydw6uallgojk3ar.jpg

wzx6bbsysq9fcemmvtkaafgg.jpg

tmIevdyl9gk5pc7ewrucl4b3.jpg

hxgocgktxbbanwklq80rptzc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.