HATAY VE ANTALYA TEK YÜREK OLDU ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ ŞARKILARI SÖYLEDİ

HATAY VE ANTALYA TEK YÜREK OLDU ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ ŞARKILARI SÖYLEDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile Antakya Medeniyetler Korosu EXPO 2021 Hatay’da muhteşem bir konsere imza attı. 

EXPO’21 Hatay’ın resmi katılımcılarından olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Günleri kapsamında bir konser düzenledi. Konserde Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Antakya Medeniyetler Korosu ile Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirerek dinleyenlere muhteşem bir gece yaşattı. 

Antakya EXPO amfitiyatroda düzenlenen senfonik konserde Vardar Ovası, Bülbül Kasidesi, Doğma Güneş Doğma seslendirildi. Konserde ayrıca Antalya Kültür Merkezi Sanat Danışmanı, Tenor Erdican Aybaş, Aygız ve Çökertme adlı şarkıları söyledi.

Konser sonunda konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Hayzaran, 2007 yılında kurulan, 2012 yılında Nobel Barış ödülüne aday gösterilen ve 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülüne layık görülen Medeniyetler Korosu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası üyelerine teşekkür etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın selam ve sevgilerini ileten Hayzaran daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Okan Yavuz’a ve orkestra şefine çiçek hediye etti. 

YAVUZ: HATAY VE ANTALYA İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BAŞKANLARIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ 

Birlik ve beraberliğin simgesi olan ve ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim şahsi meselem” dediği Hatay’da olmaktan ve EXPO’21 Hatay’a kültürel anlamda katkı sunmaktan, ABB olarak onur duyduklarını dile getiren Yavuz, “Hatay ve Antalya için gece gündüz çalışan başkanlarımız Lütfü Savaş ve Muhittin Böcek’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu güzel projede emeği geçen EXPO Genel Sekreter Yardımcısı Musa Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum, muhteşem bir proje” diyerek EXPO alanlarını gezmeye doyamadıklarını söyledi. 

Yavuz, sanatçılara da teşekkür ederek ABB Başkanı Muhittin Böcek’in sevgi ve selamlarını iletti. 

Seyircilerin de şarkılara eşlik etmesiyle renklenen konser biterken hep bir ağızdan Bir Başkadır Benim Memleketim ve İzmir Marşı söylendi ve sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı. 

srtvzmeb13h0aq8dlvzfkur9.jpg

mdffnzacrrctvqbsk2x8ybiy.jpg

2dwvp0ngzmam9hs8hzqdsrlp.jpg

xoij1vsxs5ckhwzr6pjIytlq.jpg

bn7yfetwrlpkz58j4fihs06h.jpg

ajy9ntIva8spb26rzkx3lvmi.jpg

ajhtrq0rcom6ociv54p7dytx.jpg

murzb1eqtjdpIpla6yxtzl3o.jpg

hg1k0bwswotnpf2gc6amtvp7.jpg

rtup5qgv9mxpmlv3jibk184a.jpg

othm5qjbhik92vefad7ggyt4.jpg

nks8jnyfbkex0pahtwmqdd4r.jpg

4frbsz2mylux6x9qov0e8daw.jpg

9jxdvezIa35onnq0mf2caj6g.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.