Hava-İş greve hazır

Hava-İş greve hazır

Hava-İş Sendikası, 15 Mayıs’ta yapılacak grev için hazırlıklarını tamamladı<

Hava-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 12 Mayıs’ta yaptığı toplantıda grev hazırlıklarını gözden geçirdi.

THY yönetiminin asıl amacının toplu sözleşmeyi ve sendikayı ortadan kaldırmak olduğunu belirten Hava-İş Sendikası yaptığı açıklamada, “Taleplerimiz sadece ücretle ilgili değildir. Sağlığımız, sosyal hayatımız, iş huzurumuz, iş güvencemizi ve çalışma koşullarımızı kazanılmış hakları ile güvence altına almak istiyoruz. 305 içinse yargı kararları uygulansın diyoruz” dedi.

THY çalışanlarının geleceği için bir dönüm noktası olarak yapılacak olan grev gösterildi. Hava-İş, imza attığı toplu iş sözleşmesini iki dönemdir yetki itirazları ve boşlukları ile ihlal eden, imzasını dahi reddeden THY yönetimi başkanının verdiği sözlerinin boş vaatten ibaret olduğunu söyledi.

İşverenin grevi kaçınılmaz kıldığını vurgulayan Hava-İş, “THY çalışanları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağduyu ile yasalar ve hukuk çerçevesinde demokratik hukuk devletinin, anayasa ve yasaların güvencesinde temel bir hak olan grev hakkını kullanacaktır” dedi.

Hava-İş siyasi iktidarı, idari makamları, yargıyı ve Sivil Havacılık Otoritesi SHGM’yi göreve çağırdı.

Grev hazırlıklarının tümüyle tamamlandığını bildiren sendika, “Uygulama esasları açıkça ilan edilmiştir. Bu esaslar çerçevesinde grevimiz, Sayın Hamdi Topçu’nun bugün yaptığı açıklamadaki tutum sürdüğü müddetçe kesin uygulanacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.