‘HAYAL DÜNYAMIN RENKLERİ’ SERGİSİ KARTAL BELEDİYESİ’NDE AÇILDI

‘HAYAL DÜNYAMIN RENKLERİ’ SERGİSİ KARTAL BELEDİYESİ’NDE AÇILDI

Kartal Belediyesi, sanata gönül veren sanatçıları desteklemeye devam ediyor. Kartal Halk Eğitim Merkezi ve Selim Kalay Resim Atölyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Hayal Dünyamın Renkleri’ isimli resim sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda açıldı. 

Serginin açılışını Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Adem Uçar ve Cengiz Türkmen ile Kartal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfullah Kırtay gerçekleştirdi. Açılışta kursiyerler adına eğitmen Selim Kalay’a buket takdim edildi. 

Eğitmen Selim Kalay rehberliğinde uzun bir süredir eğitim gören kursiyerlerin yaptığı tablolardan oluşan resim sergisi sanatseverlerin beğenisini kazandı. 60’dan fazla yağlı boya tablonun yer aldığı sergideki eserlerin pandemi döneminde yapılan eserleri de içerdiğini kaydeden eğitmen Selim Kalay, Kaymakam Demir ve sergiyi gezenlere eserlerle ilgili tek tek bilgi verdi. Doğa, manzara, at figürleri, Kapadokya, perspektif ve daha pek çok farklı konuda eserlerin yer aldığı sergi sanatseverlerden tam not aldı. 25’den fazla kursiyerin emeğinin ürünü sergi 17 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak. 

apbgjvlersyax7o4xdjqtvb3.jpg

8myzbji5l3d2sgcestoufu1p.jpg

2tayfccvsdkutldhs67nq9z8.jpg

cofahglIqxjngu8bbrpdmlo3.jpg

ekcgfdwsn0xlq9njcIzae5tx.jpg

e6fobIomdqx73wypgrsvf8kg.jpg

vlzade0frvatu7cmIi81slxb.jpg

oc9lsmthbi5apruygkIzvwx2.jpg

vbm3tuorkhqn6efzgp5i9cls.jpg

wjpIfgpbfjla2nqkdysgdovr.jpg

sxruzy85v2leroqvcfdo9nsl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.