Hayvansal Atıklardan Organik Gübre Elde Ediliyor

Hayvansal Atıklardan Organik Gübre Elde Ediliyor

Esenyurt Belediyesi, kurban satış alanında biriken hayvansalatıkları dönüştürerek hem çevre kirliliğini önlüyor hem de park ve bahçelerdekullanmak için organik gübre elde ediyor.

Esenyurt’ta kurulan kurban pazarında çevre dostu bir çalışmayaimza atılıyor. Alanda biriken tonlarca hayvansal atık, belediye ekipleritarafından iş makineleri ile toplanıp toprak altına gömülüyor. Hem halksağlığını korumak hem de çevreye zarar verilmesini önlemek amacıyla yapılan buçalışmada, bir yıl toprak altında bekleyen atıklardan organik hayvan gübresielde ediliyor. Topraktan çıkarılan gübreler belediyenin park ve bahçeçalışmalarında kullanılarak önemli bir tasarruf sağlanıyor.

SürdürülebilirBir Çevre İçin Çalışıyorlar

Kurban satış sürecinde tonlarca hayvan atığı oluştuğunu belirtenyetkililer, “Ekolojik ve sürdürülebilir bir çevre amacı ile biriken taze hayvanatıklarını halk sağlığına zarar vermeyecek şekilde toprağa gömdük. Atıklarıtoprak altında olgunlaştırarak azot ve karbon oranının azaltılmasınısağlıyoruz. Bir yıl sonra bu atıkları topraktan yanmış bir şekilde çıkarıpilçemizdeki park ve bahçelerde gübre olarak kullanacağız” açıklamalarındabulundu.

 

p15k08fwbhjazI9ms6peqlvv.jpg

djltwgpkh8zcfocgvz3s4xly.jpg

yo0tdrys2qb5ujcef8awxpo3.jpg

g93Iaqnbjlsawkjzctuvfm0e.jpg

lsln3asotgbqknI41ijerudh.jpg

alwvb7qej18cdzjxd59t0zwb.jpg

wl7fy6v4mjotudk2d1xrhkcq.jpg

ltjrnzo9m3lr2gcfhh4sq8vI.jpg

t4I6ctxsqfnmxs7cgu2mv8je.jpg

bd0uco8gznxjy9jbm2ekvvpq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.