HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ: ATATÜRK’ÜN EMANETİ OLAN TOPRAKLARIMIZI İŞLEYENLERİN, ÜRETENLERİN YANINDAYIZ

HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ: ATATÜRK’ÜN EMANETİ OLAN TOPRAKLARIMIZI İŞLEYENLERİN, ÜRETENLERİN YANINDAYIZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kumlu ilçesinde vatandaşlar, muhtarlar ve çiftçiler ile buluştu.

 

Kumlu CHP İlçe Başkanı Ali Çimer’in eşlik ettiği halk toplantılarında Savaş, vatandaşların sorun, şikâyet ve taleplerini dinledi.

 

Akpınar, Akkuyu, Akkerpiç Mahallelerini ziyaret eden Başkan Savaş, deprem sonrasında yaşanan sıkıntıları tek tek dinleyerek yapılan çalışmalar hakkında önemli bilgiler paylaştı.

 

 

“ÇİFTÇİMİZİN AYAKTA KALMASINI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ”

 

Kimyasal gübrelerin toprağı bir anlamda zehirlediğine dikkat çeken Savaş, “Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında çiftçilerimiz için organomineral gübre üretiyoruz. Çiftçimize katkı sağlamak amacıyla çok az bir kârla satışa sunuyoruz. Gübremiz hem verimliliği arttırıyor hem de toprağın çoraklaşmasını önlüyor. Ayrıca uygun fiyata sunduğumuz için kartel gübre fabrikaları gübre fiyatlarını aşağı indirmek zorunda kalıyor.” diyerek çiftçilere organomineral gübre kullanmasını tavsiye etti.

 

Çiftçiler tarafından kullanılan gübrenin etkilerinin inceleme sonuçlarını paylaşan Savaş, "Kendi muadilleri içerisinde bizim gübremiz yaklaşık yüzde elli daha ucuz. Topraklarımızı 4 yıl içinde yenileyen bu organomineral gübre, fide ve tohum desteklerimizle çiftçimizin ayakta kalmasını sağlayacağız. Amacımız para kazanmak değil, çiftçimize destek olmak. Gazi Mustafa Kemal'den emanet edilen bu toprakların bizde kalması için toprağımızı işleyen ve üretenlerin yanında olacağız.’’ şeklinde konuştu.

 

 

“REYHANLI BARAJI YANLIŞ BİR PROJEYDİ”

 

Amik Ovası’ndaki sulama sorunlarına da değinen Başkan Savaş, “Reyhanlı Barajı'nı inceletmek için alanında uzman bilim insanlarından destek aldık. Barajın tabanı izole edilmediği için sular Suriye bölgesine kayıyor. Bize bir faydası yok, Suriye’deki yeraltı sularını besliyor. Reyhanlı Barajı yanlış bir projeydi. Reyhanlı Barajı’yla kurtuluş yok. Amik Ovası’nın kurtuluşu Tahtaköprü Barajı'ndan kanal ve büyük borularla suyu ovaya getirmek. Başka türlü sulama sorunu çözülmez.

 

 

“İKTİDAR VE YEREL TEMSİLCİLERİ SEÇİME KADAR GÖZ BOYAMA ÇALIŞMALARI YAPACAKLAR”

 

Depremzedeler için kurulan çadır kentlerde Suriyelilerin çoğunlukta olduğuna ve asayiş sorunlarına sebep olduklarına dikkat çeken Savaş, "Asi Nehri çevresi yeşil alan yapılmak için planlamıştı ve riskli alan edilmişti ama temel atma çalışmaları yapıldı. İktidar ve yerel temsilcileri seçime kadar göz boyama çalışmaları yapacaklar." diyen Savaş, su sorununa da değindi. Savaş, “İihtiyacı olan kimsenin suyunu kesmeyeceğiz.  Evinde, iş yerinde ikamet eden, ben suyumu kullanıyorum, diyenlerin su aboneliğini devam ettireceğiz." diye konuştu.

 

HBB Kumlu Sosyal Marketini ve HBB Kumlu İtfaiye İstasyonunu da ziyaret ederek personelden bilgi aldı.

 

Haberin video ve fotoğraflarını aşıdaki linklerden indirebilirsiniz:

 

 

https://we.tl/t-qrk3RDfaNH

 

https://we.tl/t-W4S6x7q98i

8ap4us2knlIzpo3xbwdf6twr.jpg

jzht5yksdcq9zpvwf02s3uxa.jpg

6urgrsxkvj9zhfybxpv4oseq.jpg

fktp9mwbavcyonkghqusdrua.jpg

dxkjvjl1zg8atpfs5nfmkitc.jpg

5dtloh9szxe623dtjbhgawmp.jpg

ktabjlfkoetfwxp2m5xdin8n.jpg

bvawk2xjIaelgquncfrtd8t3.jpg

safltk2hbhy9bpfjzuznqrdg.jpg

wzyxqgahukxbrl4ktu0fj16t.jpg

b4pt6nkf8Iyydc7g3rhvexso.jpg

49acxwjvjsdvu7tzy8fhnsbr.jpg

k8dljz49ycsqdvxt6ipbouaw.jpg

m78ej2rby5kehjwykdspofIi.jpg

f1yhnkjbtqarssgordovvnmc.jpg

df9usblm5xaup6nloI4i2p1c.jpg

hsibgjhp1npml98wto5dkfIw.jpg

othqvg0wdmybn957o1usekz8.jpg

c8zqadg5yrtw4vuf7ti3eyol.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.