HBB BAŞKANI SAVAŞ, YAYLADAĞILI VATANDAŞLARIN SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

HBB BAŞKANI SAVAŞ, YAYLADAĞILI VATANDAŞLARIN SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağılı vatandaşlar ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Turfanda, Çatbaşı, Çayır, Yukarıokçular, Bozlu, Şenköy, Sungur, Sürütme, Karacurun ve Güzelyurtlu mahalle sakinleriyle buluşan Savaş, toplantılarda vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

 

 

“DEPREM SADECE BİZİM DEĞİL TÜM ÜLKEMİZİN GERÇEĞİDİR”

 

Deprem sonrası yeniden yapılacak binaların dere yataklarına ve fay hatları üzerine yapılmaması gerektiğinin altını çizen Savaş, "Hatay'ın bütünlüğünü korumak en önemli ve öncül görevimizdir. Deprem sadece bizim değil, tüm ülkemizin gerçeğidir. Hatay, zemin ve kat sorunu önemsenmeden eski haliyle birebir aynı şekilde yapılmamalı. Aynı hatayı tekrar yapmak gelecek kuşaklarımızı ölüme terk etmek olur. Bilim ve teknikten faydalanarak Hatay'ı deprem gerçeğine uygun bir şekilde inşa edeceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

“GELİRLERİMİZ VE SU ABONELİĞİMİZ YÜZDE 40’A DÜŞTÜ”

 

Numarataj, ilaçlama, su ve yol sorunlarının ilgili birimlerce çözülmesi için yetkililere talimat veren Başkan Savaş, "Deprem sonrasında şehrimizde meydana gelen tahribattan dolayı vatandaşlarınızın mağdur olmaması adına mevcut su aboneliklerini devam ettiriyoruz. Konteyner ve hatta çadırlara bile su aboneliği veriyoruz. Gelirlerimiz ve su aboneliğimiz yüzde 40'a düştü. Deprem sonrası bölgemizde yaşanan su sıkıntısını çözmek için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Rutin işleri değil, öncelikle acil işleri yapıyoruz. Yavaş yavaş ayağa kalkıyoruz." ifadelerini kullanarak kaçak su kullanımı konusunda ise vatandaşların hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi.

 

 

“HATAY’DA 2 VEYA 3 TANE DAHA BELEDİYEYİ KAZANACAĞIZ”

 

Depremin sıkıntısını en fazla çeken ilin Hatay olduğunu hatırlatan HBB Başkanı Savaş, " Vergi ödemede en önde olan, üstüne bir de vergisine en sadık illerden biriyiz. Ancak hizmet almada maalesef, en sonlardayız. Devletimiz bize en çok bugün lazım. Sadece devletimizin destek ve imkânlarıyla bu şehri ayağa kaldırabiliriz başka türlü olmaz." diyerek kamu kurum ve kuruşlarına Hatay’ı unutmamaları çağrısında bulundu.

 

2024 Yerel Seçimleri ‘ne de değinen Savaş, "Başta büyükşehir belediyesi olmak üzere önümüzdeki yerel seçimlerde Hatay'da en az 2 veya 3 tane daha belediyeyi kazanacağız. Bu da Büyükşehir Meclisinde lehimize çoğunluk oluşturacak ve daha sağlıklı kararlar almamızı sağlayacak. 14 yıldır Hatay'a hizmet etmek adına gayretle mücadele ediyorum, etmeye de devam edeceğim." dedi.

 

“SINIRIMIZDAKİ HUZURSUZLUK BİZE KATKI SAĞLAMAZ”

Suriye'de yaşanan iç karışıklıklara dikkat çeken Savaş, "Sınırı olduğumuz Suriye'de çatışmalar son günlerde yoğun bir şekilde devam ediyor. Suriye'nin bölünmesi emperyalist güçlerin çıkarlarına uygun düşüyor. Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasını ve Suriye’ye bir an önce huzur gelmesini istiyoruz. Çünkü sınırımızdaki huzursuzluk bize katkı sağlamaz. " dedi.

Haberin fotoğraf ve videosunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://we.tl/t-g56vYx0ocp

 

https://we.tl/t-4i7uLlyGhH

 

vksud9ieuxzo1nhg3pfbjrl5.jpg

gtIihpce0apxouvkhe2kjrfv.jpg

tIkr14ahnyj7r0ycngmhvtig.jpg

h4msjvhxirnobr6alpeqdn1e.jpg

odxrlcaevhnz5dsbf16gvskb.jpg

bdxaowr1lxtqsgu28ncweyve.jpg

bdwmfhqazutdrjli9pkqgcx7.jpg

cxdsthcewfunytlrpI1l9kbi.jpg

b5d0wmecota19ru7w2oljeab.jpg

ghww8lcidkuxooa97prhqyc1.jpg

z2vi4gp7dsfetbfpalrgyImc.jpg

j28qglifbuh4tpynvqs3cgmj.jpg

8f9h26b5wnci3m0pvrgzaukc.jpg

4tieew1npg5lqp9owdc6kfsx.jpg

16jzgvenxs2axfqiltjhaspz.jpg

yv60e5bqp8joamc7trompsll.jpg

nfswrmmb5a7udgcht8hx1pIi.jpg

fqet391vg6pcyhf5csaxsa72.jpg

vk94s5fkIdlycaiwboj0uape.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.