HBB’DEN GELECEĞİN MİMARLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

HBB’DEN GELECEĞİN MİMARLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde staj yapan öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sunmak için teorik ve pratik eğitim imkanı sunuyor.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde staj gören üniversite öğrencileri, HBB’nin üretim tesislerinde eğitim görüp hem üretime destek oluyor hem de mesleki gelişimlerine katkı sunuyor.

Peyzaj mimarlığı bölümünde okuyan öğrenciler HBB ziraat mühendisleri tarafından bitki biyolojisi, toprak ve çim çeşitleri, gibi konularda teorik eğitim alıyor. Öğrencilere ayrıca futbol sahalarında kullanılan makineler tanıtılıyor ve kullanımı öğretiliyor.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksek Okulunda görevli, aynı zamanda bağımsız Türkiye Futbol Federasyonu çim zemin denetçisi Dr. Tuğrul Hocaoğlu, HBB stajyerlerine online olarak çim zeminlerde drenaj ve sulama sistemleri dersi verdi.

Öğrenciler aldıkları eğitimlerde futbol sahalarında altyapı, drenaj, sulama ve maç hazırlığı; kumun önemi, su iletkenliği, toprak kimyası, bitki biyolojisi, çim çeşitleri, çimde fungal hastalık ve toprak altı zararlıları ve bunlar için kullanılacak ilaç çeşitleri ile ilgili tüm detayları uygulamalı olarak öğrendi.

weylcds1doo5rmvkj7g8zsnt.jpg

6p0towlyrbgaxfrdwjvzoimn.jpg

vaoewri8h9trb0hsgcdqlkxo.jpg

k1jy8fram3zq4esvpdIxino2.jpg

5yIfudy4mehkzfbxi1oxspac.jpg

8rh5ftxstwpmvqnuoi2adyxl.jpg

r8ts0l4pdnmeqo1agwhk3fj2.jpg

r54o1Im9xqnndwxtwj6mhpkq.jpg

acdpzu4ywj8yufkirnolbxz9.jpg

rqn6d0zccnlfeokjx582uimg.jpg

gsmntt3xwwIg4op7lpbahyh0.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.