HBB VE TOROS ROTARY KULÜBÜ İŞ BİRLİĞİ İLE HATAY’A MOBİL MUTFAK

HBB VE TOROS ROTARY KULÜBÜ İŞ BİRLİĞİ İLE HATAY’A MOBİL MUTFAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Toros Rotary Kulübü işbirliği ile Antakya EXPO alanında hizmet verecek olan mobil mutfağın açılış töreni gerçekleşti.

 

6 Şubat Depremi’nin ardından Hatay’a birçok yardımlarda bulunarak HBB ile işbirliği yapan Toros Rotary Kulübünün hizmet vereceği mobil mutfak tırı günde binlerce kişiye yemek imkanı sunacak.

 

“ ROTARY AİLESİ DEPREMİN İLK GÜNLERİNDEN İTİBAREN BİZLERE HEP DESTEK VERDİ”

 

Depremin ardından kulübün Hatay’a yapmış olduğu desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Savaş, “ 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu anlamlı günde bu güzel hediye Hatay’ımıza hayırlı olsun. Rotary ailesi depremin ilk günlerinden itibaren bizlere hep destek verdi. Kırsalda girdi masrafları çok fazla olduğu için zor durumda olan ihtiyaç sahiplerine bizler destek verirken onlar da bizlere destek verdi. Inşallah, bundan sonraki süreçlerde de desteklerine devam ederler. Mobil mutfağımız ile günde binlerce vatandaşımıza yemek verilecek. Herkesin emeğine sağlık.” dedi.

 

ATİLLA: MOBİL MUTFAĞIMIZI HATAY’A GETİRMİŞ OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

 

Açılış konuşmasını yapan Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Mehmet Atilla, “ Rotary ile Hayal Edelim teması ışığında bu yola çıkarken böyle bir hayali gerçekleştireceğimiz aklımızın ucundan geçmezdi. 6 Şubat Depremi bizim için bir milat oldu. 6 ay gibi kısa sürede hayalimiz olan çok çalıştığımız mobil mutfağı Hatay’a getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Projemiz ile vatandaşlarımızın hayatlarına dokunacağımızı ve yaralarını bir nebze olsa birlikte saracağımıza inanıyorum.” dedi.

 

KIRATLI: SİZLERİN YARALARINA MERHEM OLMAK İÇİN BURADAYIZ

 

Depremin ilk zamanlarından itibaren Hatay için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Toros Rotary Kulübü Dönem Başkanı Onur Kıratlı, “6 Şubat’a kabusla uyandık. Zor bir süreçten geçmekteyiz. Rotary ailesi olarak depremden etkilenen illerimiz için çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bugün de sizlerin yaralarına merhem olmak için buradayız. İyiliği yaymaya vesile olduğunuz için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

ÖZTÜRK: HATAY İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPIYORUZ

 

Hatay’ın çok özel bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Guvernörü Emre Öztürk, “Depremden etkilenen her ile hizmet götürmeye çalıştık. Hatay için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Burada konteyner kent ve çadır kentler kurduk. Kırsal kalkınma içinde birçok çalışmamız oldu. Rotary Kulübümüze koşulsuz güvenen kuruluşlarımıza teşekkür ederiz. İlerleyen zamanda burada çocuk oyun merkezi kurmayı da planlıyoruz. Lütfü Başkanımız da her zaman bizlere destek olarak yolumuzu açtı kendisine çok teşekkür ederim.” açıklamalarında bulundu.

 

 

KAYNAR: HATAY İÇİN YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

 

Toros Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Guvernörü Teoman Kaynar da takım ruhu ile hareket ettiklerini belirterek önemli projeye imza attıklarını ve mobil mutfak ile vatandaşların artık hijyenik ortamlarda kaliteli yemekler yeme imkânına sahip olacaklarını da ifade ederek Hatay için yardımlarının devam edeceğini vurguladı.

 

Programın sonunda katılımcılara Hatay’a özgü yemek ikramında bulunulurken HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Toros Rotary Kulübü temsilcileri ile birlikte mobil mutfağın açılış kurdelesi kesildi.

 

 

 

Haberin video ve fotoğraflarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

 

https://we.tl/t-b8KtT8E00l

 

https://we.tl/t-RkjAJz8VYA

 

vq7lgj4eomwlau32zpcfp5yy.jpg

84In5stxpk0wo2v3xfqu9ci6.jpg

tmzgu6nl9o8nk1r7wu5lyaxc.jpg

del6sI3cdw8nrvlq0zpvyofu.jpg

3dehIq9hxrwmb5blsvx7j0ck.jpg

eztwonluxxcm3sipk6cIy4h0.jpg

6gbztrd3qkpg7cyaowqfrh4j.jpg

orismxaxz5b74cjhzspycuaf.jpg

ey14d6gzkapnxj5f8xg3bmoo.jpg

hkaoocxyh6dpqtxgebswmnr8.jpg

Iauxr81oruhpqmfg7kq9as6w.jpg

6wf8syqvzbm0ljr2wkex3sxz.jpg

pcwzunw6q2jmxg5mehbqf9vs.jpg

yyp3exxqutpqv7wwk0hsm9oz.jpg

nausvvIhyyt4en5l6fxg0jlr.jpg

jcodjsh2dx0km1psorkw89yq.jpg

slhvdIwjzkmxfhr0mbr9wnbe.jpg

nudpIwskrknexff1s8qwqrgo.jpg

bajhg1kefb5lsgozIizcnmf7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.