Hız kazanan Covid-19 salgınına karşı camiler dezenfekte ediliyor

Hız kazanan Covid-19 salgınına karşı camiler dezenfekte ediliyor

Son günlerde Covid-19 vakalarında yaşanan artışın ardından önlemlerini arttıran Büyükçekmece Belediyesi, Kurban Bayramı’nı da göz önünde bulundurarak camilerdeki dezenfekte ve hijyen uygulamalarını arttırdı.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın yaşamını yitirdiği Koronavirüs salgının yeniden hız kazanması Büyükçekmece Belediyesi’ni harekete geçirdi.

 

Yoğun bir çalışma başlatıldı

 

Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde devam eden Covid – 19 salgınına karşı yürüttüğü mücadeleyi Kurban Bayramı nedeniyle daha da yaygınlaştırdı. Belediye ekipleri bayram namazı nedeniyle yoğun yaşanacak olan ilçe genelindeki tüm camilerde yoğun bir çalışma sürdürüyor. Camilerin halıları, abdesthane ve tuvaletleri büyük bir titizlik içinde temizlendi. Ayrıca Covid – 19 salgınına karşı da tüm ibadethaneler periyodik olarak dezenfekte ediliyor.

 

“Maske, mesafe ve hijyen”

 

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yazır yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Önümüzde bir Kurban Bayramı var. Bu vesileyle bu bayramda da tüm ibadethanelerde Büyükçekmece’de bulunan tüm ibadethanelerimizi tekrar dezenfekte işlemlerine devam ediyoruz. Malum Covid yine ülke genelinde artışlar var. Dünyada artışlar olduğu gibi ülkemizde de artışlar var. Bu hususta gerekli tedbirleri elden bırakmamak lazım. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum.’’

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.