İBB, ÇOCUKLAR İÇİN "OYNAYA OYNAYA" ADLI BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

İBB, ÇOCUKLAR İÇİN "OYNAYA OYNAYA" ADLI BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), pandemi döneminde okullardan ve sokaklardan uzak kalan çocuklar için dört ay sürecek “Oynaya Oynaya” adlı bir dizi etkinlik düzenleyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), pandemi döneminde okullardan ve sokaklardan uzak kalan çocuklar için dört ay sürecek “Oynaya Oynaya” etkinlikleri düzenleyecek. 

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın gerçekleştireceği etkinlikler ile İstanbul’un gösteri alanlarına uzak bölgelerindeki çocuklara ulaşılacak. Dört ay sürmesi planlanan “Oynaya Oynaya”nın İstanbul’un 80 mahallesindeki çocuk ve ailelerle buluşması hedefleniyor.

Çocuklar, etkinlik serisi kapsamında mahallelerine gelecek gezici bir kumpanyanın oluşturacağı kortejle sokaklarda dolaşarak gösteri alanına ulaşacak. Çocukların yanı sıra 7’den 70’e tüm mahallelinin eğlenceli zaman geçirmesini amaçlayan projede sirk sanatları, dans, yer akrobasisi gibi gösteriler teatral bir konsept içinde sergilenecek.

Mahalle karnavalları, 10-11 Temmuz’da Anadolu Yakası’ndan başlayacak 12-31 Temmuz'da şehrin her iki yakasında devam edecek.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.