İBB YURT BAŞVURULARI BAŞLIYOR

İBB YURT BAŞVURULARI BAŞLIYOR

SARAÇHANE/İSTANBUL

 

Geçtiğimiz sene açtığı yurtlarla üniversite öğrencilerine barınma hizmeti sunmaya başlayan İBB, daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. 3 yurtta 622 öğrenci kapasitesiyle başlayan İBB Yurt hizmetleri, yeni yurt binalarının açılmasıyla bu yıl 10 yurtta devam edecek. Avcılar’da iki ve Beyoğlu Örnektepe’de bir yurt ile üniversite öğrencilerine hizmet veren İBB: Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Bayrampaşa, Şişli, Eyüpsultan, Ümraniye ve Maltepe ilçelerinde de yurt kazandıracak. Yeni 7 yurtla birlikte geçtiğimiz yıl 622 öğrencinin barınmasına olanak sağlayan İBB, yatak kapasitesini 2 bin 800’e çıkaracak.

 BAŞVURULAR 22 AĞUSTOS’TA 

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

 KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ

Öğrenciler, İBB’nin yükseköğrenim öğrenci yurtlarında günlük yaşantıları ve ihtiyaçları için her şeyi bulabilecekler. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu dönemde de sabah ve akşam yemeği imkanı olacak. Yurtların bu yıl ücreti ise kahvaltı ve akşam yemeği dahil 950 TL olacak.  Uygun ücretinin yanı sıra üniversitelere yakın ve merkezi noktalarda konumlandırıldı. Bu sayede öğrenciler hem kendilerini güvende hissedecek hem de alışveriş ve spor merkezlerine, kültürel ve sanatsal etkinliklerin düzenlendiği alanlara kolay erişim sağlayacak. Yurtlarda, kütüphane, çalışma odaları, bilgisayar, etüt odaları, çamaşır, dinlenme odaları, yemekhane, revir ve mescit gibi birçok ortak kullanım alanları bulunuyor.

 

 

9o6cqs3padqogmk5el7wjbk8.jpg

4rkq5duu3gxhqmpmagjxwlli.jpg

d2vgm9xnt3jfuiyor5drfqu7.jpg

wfb2pojhrcfc3jxsybd4to7m.jpg

ueqxjhu6am2mfsylbgqwrktz.jpg

kkc4uzbsonbym8pjxvj9grzf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.