İBB’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

İBB’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki İSTTELKOM AŞ, yeni Hosted Exchange (e-posta hizmeti) çözümleri ile kurumların iletişim trafiklerini, merkezi olarak yeniden yapılandırıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki İSTTELKOM AŞ, yeni Hosted Exchange (e-posta hizmeti) çözümleri ile kurumların iletişim trafiklerini, merkezi olarak yeniden yapılandırıyor. Veri yedekleme ve kurtarma çözümleri ile e-posta hizmetleri güvenli bir yapıya dönüşüyor.

İBB'den yapılan açımlamaya göre; telekomünikasyon altyapı ve bilgi teknolojileri şirketi İSTTELKOM AŞ, yeni hizmetiyle firmalara teknolojik çözümler sunuyor. İSTTELKOM’un e-posta ve belge paylaşımı, takvim, rehber ve veri depolama gibi birçok özelliği destekleyen Hosted Exchange hizmeti ile firmalar, iletişim trafiklerini merkezi olarak yeniden yapılandırıyor. Hosted Exchange, sahip olduğu üstün özellikleriyle şirketlerin iletişim faaliyetlerini yeni KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) mevzuatlarına uygun, güvenli bir şekilde yönetmelerine imkân sağlıyor.

Outlook ve benzeri e-posta istemcileri ile etkileşimli bir şekilde çalışan Hosted Exchange, bulut tabanlı (çevrimiçi veri paylaşımı ve depolama alanı) özellikleri ile kullanıcıların birçok farklı platform üzerinden kesintisiz iletişim kurmasına olanak veriyor. Veri yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma çözümleri ile işletmeler, sunucu, veri tabanı ve ağ bağlantı arızalarının yol açabileceği olumsuz etkilerden korunuyor.

İSTTELKOM Genel Müdürü Nihat Narin, işletmelerde pandemi süreciyle değişen çalışma şartlarını hatırlatarak, Hosted Exchange çözümlerinin hem uzaktan çalışma sisteminde hem de iş performanslarının artırılmasında güvenilir, doğru e-posta hizmetleri sunduğunu söyledi. Narin, “İBB Veri Merkezi üstün güvenlik altyapısı üzerinden firmalara sunduğumuz exchange hizmeti ile firmalar lisans ve cihaz yatırımı yapmadan servisten kolayca yararlanabiliyor. Yapılan tüm bu çalışmalar ile birlikte, kurumlar dijital dönüşüm sürecinde önemli bir hız ve verimlilik kazanıyor” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.