İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ŞİLE’DE

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ŞİLE’DE

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ilçemizi ziyaret ederek hemşehrilerimizle bir araya geldi. Şile Eski Pazar Sokağı girişinde vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu Milletvekilimiz Av. M. Belma Satır ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu ile birlikte sevgi yürü

            İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ilçemizi ziyaret ederek hemşehrilerimizle bir araya geldi. Şile Eski Pazar Sokağı girişinde vatandaşlarla buluşan Bakan Soylu Milletvekilimiz Av. M. Belma Satır ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu ile birlikte sevgi yürüyüşünü gerçekleştirdi. Şileli hemşehrilerimizin yoğun katılım gösterdiği sevgi yürüyüşünün ardından kürsüye çıkan bakan Soylu hemşehrilerimize seslendi.

            Konuşmalarında 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine değinen Bakan Soylu: "7 Haziran'ı hatırlıyorsunuz değil mi? Herkes hatırlıyor. Hükümet kurulmamıştı. Birileri ne sevinmişti ama. O her 100 liranın, 70 lirasını cebimizden faiz olarak yıllarca bu ülkeyi sömürerek alanlar ne sevinmişti. Türkiye'de hükümet kurulamadı. Öyle ellerini ovuşturdular ki... Başka ovuşturanlar da vardı. Hani musluklardan kan akıtıp, oradaki kardeşlerimizi tehdit edenler. Yüzde 10'u aşmak için her türlü haksızlığı, usulsüzlüğü, tehdidi yaptılar. Çocukların okullarına gittiler; 'Annelerinize, babalarınıza selam söyleyin. Eğer oy vermezlerse gereğini yerine getireceğiz' dediler. Evlere pusulalar gönderdiler. Yüzde 10'u aşmak için başka bir tezgah daha kurdular. Oradaki insanlara, 'Silahı bıraktık, ne olursunuz bizi yüzde 10'un üzerine çıkartın, siyaset yapacağız' dediler. Ama gerçek yüzleri yüzde 10'u geçince ortaya çıktı. Ne havalar, ne fiyakalar yaptılar. Bir tanesi 'Sırtımızı PKK'ya PYD'ye, YPG'ye dayadık' dedi. Şimdi biz ona 4 tane duvar verdik, sırtını istediği duvara dayasın. İster PKK, FETÖ, DEAŞ, ister Almanya, isterse Hollanda olsun, topunuz gelin. Biz Batı'ya benzemeyiz. Onlar gibi komşularımıza sırtımıza dönmeyiz. Onlar kelle hesabı yapıyorlar. Daha kuvvetli olmak zorundayız. Ayaklarımız üzerinde, onurlu bir şekilde yaşamak zorundayız.

ALTAY, CİRİT, ATAK GÖREVDE

"Artık seçim tartışmalarının, hükümet tartışmalarının bu ülkeye zaman kaybettireceği bir ülke olamamalıyız. Biz büyük bir ülkeyiz. Biz bugün kendi Altay tankımızı, Cirit füzemizi, ATAK helikopterimizi yapıyoruz. Biz bugün teröristleri İsrail'in heronları ile değil, ay yıldızlı amblemimiz üzerinde olan milli ve yerli savaş uçaklarımızla takip ediyoruz." Bize acı verenler, ülkemize zarar verenler, ülkemizi bölmeye ve parçalamaya çalışanlara buradan sesleniyoruz. Kim terör örgütleri, PKK üzerinden bu ülkenin ve milletin canını acıtmaya çalışırsa onlara tek tek hesap sormazsak namerdiz" şeklinde konuştu.


Kaynak: istanbulses/ Şile

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.