İETT’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

İETT’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

İstanbul’un tüm otobüs ve metrobüs ulaşım hizmetini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bağlı kuruluşu İETT, yepyeni uygulamalar ile dijital dönüşümü sürdürüyor.

2021 yılı Haziran ayında başlanan uygulama ile şuana kadar 2 bin 500’ün üzerinde aracın dönüşümü tamamlandı. Bu yıl sonuna kadar da 3 bin 50 aracın tamamında sistem hayata geçirilecek. Dünyanın en büyük mobilite projesini hayata geçirdiklerini söyleyen İETT Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Şeref Can Ayata yenilikleri, “Kamera güvenlik sistemlerimiz, şoför duygu durum analizi yapıp istenmeyen durumları otomatik tespit edilen DSM altyapımız bulunuyor. Konforlu kısmında ise USB şarj ünitelerimiz sesli ve görsel yolcu bilgilendirme altında mevcut. Şoför duygu durumu analizi yapabilen GSM kameralarımız, yolcu sayımı yapan yolcu sayıma kameralarımız, 21 inç yolcu bilgilendirme ekranlarımız araçlarımızda bulunuyor. Dezavantajlı gruplarımızın, görme engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere aracın dışında gelen otobüsün hangi numaralı otobüs olduğunu. İçindeyse otobüsün o anda hangi durakta olduğunu anons eden anons sistemimizi hayata geçirdik. Bu yıl sonuna kadar 3 bin 50 aracın tamamında sistemi kurmayı hedefliyoruz” dedi.

YOLCU SAYISI GÖRÜLEBİLECEK

Lastik tekerlekli toplu ulaşım araçlarına yeni standartlar getiren proje hem yolcular hem de şoförler için yenilikler içeriyor:

YORGUNLUK VE DİKKAT DAĞINIKLIĞI TESPİTİ

Proje ile şoförlerin güvenli sürüşüne imkan tanıyacak pek çok ilk hayata geçiyor:

6pdvInmz2gf4ydr03kemhtcf.jpg

pnrfe7kwmgcjxqiqzp61dlyd.jpg

uacbewxfqk5g48mqxp7cuovn.jpg

onhhcxjit9j6dqyu4skn7cvb.jpg

e8jl9o3owwjx5bfm21chpqrr.jpg

ykmeincIxkhy6wobfsrwpl81.jpg

fhskvpmxldv1jb60xwqoncgz.jpg

horbawnytasj5vgosbpfvgze.jpg

2bl6jkcep9lrg0qnhds4ya7k.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.