İlham Veren Kadınların Ürünleri Sergiyle Taçlandı

İlham Veren Kadınların Ürünleri Sergiyle Taçlandı

Esenyurt Belediyesi bünyesindeki merkezlerde, farklı alanlarda eğitim alan kadın kursiyerler için “Sene Sonu Karma Sergisi” düzenlendi. Kursiyerlerin ürettiği el emeği ürünleri beğeniyle inceleyen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, bu gibi çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

Esenyurt Belediyesi, ilçedeki kadınların ekonomisine katkıda bulunmak ve sanat alanında çalışmalarını desteklemek amacıyla hem kurslar düzenliyor hem de üretilen ürünleri sergiliyor. Esenyurt Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Sene Sonu Karma Sergisi” ile belediye bünyesindeki kültür merkezlerinde eğitim gören kursiyer kadınların el emeği ürünleri sergilendi. Açılışını Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un yaptığı karma sergide El Sanatları, Resim, Heykel, Halı Dokuma, Modelistlik gibi alanlarda eğitim gören çok sayıda kadının el emeği göz nuru ürünü beğeniyle karşılandı. Başkan Bozkurt’un her ürünü özveriyle incelediği emek ve yetenek dolu sergi, vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. 

“Umuyorum Ki Dünyada Adını Söyleteceğiniz Ürünler Çıkar”

Sergi açılışında emektar kadınlara olan desteklerini sürdüreceklerini belirten bir konuşma gerçekleştiren Başkan Bozkurt, “Bu çalışmanın da gösterdiği gibi koşullarımız ne olursa olsun bu koşulları olumluya çevirmek için birlikte olmamız lazım, emek vermemiz lazım, çalışmamız lazım. Bunu yaptığımızda hem aramızdaki ilişkilerin güçlendiğini görüyoruz hem de değerli insanlarımızın özel yeteneklerini bulup ürüne dönüştürmeyi sağlıyoruz. Bence bu her şeyden önemli. Yaşadığımız koşullar ne olursa olsun, eğer biz bu koşulları değiştirmek için birlik ve beraberlik içinde mücadele etmiyorsak, bu koşulların devamını istiyoruz demektir. Ama eğer birlik beraberlik içinde el ele, içimizde olan yetenekleri çıkarmak için bir şeyler yapmak için artı değer yaratmak için birbirimizden faydalanmak için çalışırsak da yaşamın ne kadar güzel geçtiğini hep birlikte görüyoruz. Umuyorum ki bu bir başlangıç olur, Türkiye’de ve dünyada adını söyleteceğiniz ürünler çıkar. Bizim görevimiz de bu tür çalışmalara destek vermek” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. 

axaisj8o1063slljewrrctqn.jpg

rfjztrm2uldgywnbkdaogmbp.jpg

da7yzw8wsnthqv6lrjrcxdub.jpg

dqfmlzn2oadvrertsks7p8yn.jpg

dgtsrlvonq3tvxmyeihn25uw.jpg

ry2ddgpnzhlvi6t3h4sjmoux.jpg

3l2pdopg7cvde0mhx6I5vsuk.jpg

mm5brpnzicujvzcq6bdhtkwg.jpg

l7gz8mwk1ntvs4Irbwt3qysu.jpg

txonjb7zmcf9ssp5ncxk3o0l.jpg

ntsae5qfdIctibj1ur02lzpn.jpg

nqdI1pcz0o3j5gzt7u2oqsef.jpg

kq9ilopbf02tsphv8gtyzhuz.jpg

gfsadkugwhmqr9o23ea5qdz4.jpg

ylhx7ia5r1w9r8fos3gumdbl.jpg

okdpr5uv3fmmb0zzuil8wlbj.jpg

f3I90p1amb6crrnyhujxeohv.jpg

gjezalwpoluj2p1v57si6n8e.jpg

86kpj2cIzmoghhekwaqgendy.jpg

rnyahkx8boqmue3o7cau5Idb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.