İMAMOĞLU ERZURUM'DA KONUŞTU: "AZ KALDI"

İMAMOĞLU ERZURUM'DA KONUŞTU: "AZ KALDI"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum'da Tarihi Çifte Minareli Medrese önünde; “Az kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum'da Tarihi Çifte Minareli Medrese önünde; “Az kaldı. Birliktelikle, beraberlikle, siyaset üstü düşünerek, memleketimizin ve milletimizin geleceğini düşünerek, çok çalışarak, sizlerin de halkımızın da katkısıyla çok az bir zaman sonra, size söz veriyoruz ki; her şey çok güzel olacak” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’dan başlatıp, Gümüşhane ve Bayburt’ta sürdürdüğü ziyaretlerine Erzurum’da son verdi. Bayburt'ta son olarak Masat Köyü’ndeki Dede Korkut Türbesi’ni ziyaret eden İmamoğlu, daha sonra Erzurum'a doğru yola çıktı. İmamoğlu, yol boyunca yerleşim yerlerinde durarak vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

“GURUR DUYACAĞINIZ İŞLER YAPARAK YÜRÜYEN BİR YOL ARKADAŞINIZIM”

İmamoğlu, Erzurum’da ilk olarak Aşkale ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi ve onlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Makam aracını kullanarak yüksek bir noktaya çıkan ve buradan vatandaşlara seslenen İmamoğlu, “Dadaş” diyarı Erzurum’un mert, zorluklarla mücadele eden güzel insanların memleketi olduğunu belirtti. “Aşkale de Erzurum'un girişindeki en özel noktalardan birisi” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bugünkü atmosferde, özellikle siyasi birlikteliği, siyaset üstü bir akılla memleket meselesi görerek yol yürüyen hem başta ittifak partileri CHP ve İYİ Parti olmak üzere, bütün bu sürecin iyileşmesi için, halkla iş birliği yaparak yol yürümek isteyen bir sürecin sonunda, göreceksiniz az önce ülkemiz adına dilediğim gelecek çok yakındır. İnşallah o günleri hep beraber göreceğiz. Çok sevdiğim İstanbul'da bulunan bir kardeşiniz, bir hemşeriniz olarak, sizlerin gurur duyacağı işler yapma konusunda hassas bir yol arkadaşınız olduğumu bilin lütfen. Dualarınızı esirgemeyin. Hepimiz için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, hanımefendiler, beyefendiler için, emekçi dostlarımız için hepimiz için çok az kaldı. Her şey çok güzel olacak.”

“EKREM BAŞKAN” TEZAHÜRATIYLA KARŞILANDI

İmamoğlu, Erzurum'da da kentin tarihi ve sembol yapısıÇifte Minareli Medrese önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

İmamoğlu, konuşmasında; iki gündür yaptığı ziyaretleri özetledi ve “Bu güzel Dadaş diyarında olmak, sizleri selamlamak bizim için gururdur. İyi ki varsınız. Allah'ım hepimizi korusun. Güzel bir gelecek olsun. Tabii Erzurum'a gelip Çifte Minareyi görmek, tarihimizi orada yaşamak, Ulu Cami'ye girmek, orada ülkemiz için dua etmek güzeldir. Allah, güzel duaları kabul eder” dedi.

"HEP BERABER ÇOK GÜZEL GÜNLERE YÜRÜYELİM"

Erzurum’un ardından İstanbul’a döneceğini aktaran İmamoğlu, “Emin olun ki, İstanbul'da size, ahlaklı, dürüst, vatandaşıyla konuşan, insan ayırt etmeyen bir sürece hizmet eden, sizlerin gurur duyacağı, "Bizim tanıdığımız bu arkadaşımız, bu kardeşimiz, bu hemşerimiz ülkemizin en büyük, en güzel şehrine hizmet ediyor’ dedirtmek için çok çalışıyorum” diye konuştu.

Günün sonunda ülkenin güzel bir geleceğe ihtiyacı olduğunu dile getiren İmamoğlu, şunları söyledi:

"Çocuklarımızın iyi eğitim aldığı, gençlerimizin iş imkanıyla buluştuğu, hanımefendilerin, beyefendilerin huzurlu bir yaşam yaşadığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı, birbirini sevdiği, saydığı bir geleceğe ihtiyacımız var. Zor bir hastalık dönemi geçirdik. Zor bir ekonomik süreç yaşıyoruz. Göreceksiniz her şey güzelleşecek. Az kaldı. Birliktelikle, beraberlikle, siyaset üstü düşünerek, memleketimizin ve milletimizin geleceğini düşünerek, çok çalışarak, sizlerin de halkımızın da katkısıyla çok az bir zaman sonra, size söz veriyoruz ki; her şey çok güzel olacak. Allah, hepinizi korusun. Güzel gelecek bizimle beraber olsun. Hep beraber çok güzel günlere yürüyelim diyorum. Dadaş diyarı bu güzel Erzurum'umuzu selamlıyorum.”

"HALKIMIZIN TEVECCÜHÜNE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Ekrem İmamoğlu, konuşmasının ardından, Çifte Minareli Medreseyi ziyaret etti. Medresenin tarihçesiyle ilgili bilgi alan İmamoğlu, CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger ve İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar ile birlikte gazetecilere şu değerlendirmeyi yaptı:

“Erzurum'da sizlerle beraber olmak, elbette benim için büyük bir keyif. Bugün, Dadaş diyarı Erzurum'dayız. Gümüşhane, Bayburt ziyaretimiz var. Gümüşhane'de güzel bir okulun başlangıcını yaptık. Dönüşümüzü de Erzurum'dan yapmak istedim. Erzurum'a gelmişken, özellikle Erzurum'un simgesel alanlarını, başta Çifte Minare olmak üzere, Ulu Cami’yi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı yapıyı gezerek, oradaki tarihi tekrar hissederek İstanbul'a dönmek istedim. Dadaş diyarında olmak keyifli, insanıyla bir arada olmak keyifli. İnsanın kendini gerçekten çok güçlü, çok daha cesur hissettiği bir şehirdir Erzurum. Bu manada bu geziye eşlik eden, bize katkı sunan hem CHP İl Başkanı’na hem İYİ Parti İl Başkanı’na, yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Halkımızın teveccühüne teşekkür ediyorum. İstanbul'da biliyorum ki çok yoğun Erzurumlu var. Dolayısıyla Erzurumlulara, aynı zamanda Erzurum kökenli İstanbullulara hizmet ediyorum. Umarım onların da mutluluğunu, huzurunu pekiştirecek bir yönetimi var ederiz. Ülkemizin güzelliklere ihtiyacı var. Buraya gerçekten çok pozitif duygularla geldim. Bu duyguların daha da yukarıçıkararak İstanbul'a döneceğim.”

ULU CAMİ VE KONGRE BİNASINI ZİYARET ETTİ

Ulu Camii’ni de ziyaret ederek, burada dua eden İmamoğlu, Cumhuriyet Caddesi ile kentin önemli noktalarından Taşhan’da da esnafla buluştu. Esnafın sorunlarını dinleyen İmamoğlu, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi. Son olarak Kurtuluş Savaşı’nın mihenk taşlarından Erzurum Kongresi’nin yapıldığı Kongre Binası’nı ziyaret eden İmamoğlu, tarihi kongrenin yapıldığı sıralarda oturdu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.