İMAMOĞLU, "İSPARK'IN ZARAR ETTİĞİ" İDDİALARININ "POLEMİK ARAYIŞI" OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İMAMOĞLU, "İSPARK'IN ZARAR ETTİĞİ" İDDİALARININ "POLEMİK ARAYIŞI" OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK’ın zarar ettiği iddialarının doğru olmadığını daha önce de söylediklerini belirterek;

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSPARK’ın zarar ettiği iddialarının doğru olmadığını daha önce de söylediklerini belirterek; "Geçmişte bu şirketleri çok kötü kullanan aklın, bugün bir ya da iki şirket üzerinden böyle bir polemik yaratma çabasını, onlar adına ‘iyileşme’ olarak görüyorum. En azından sağlıklı düşünmeye başladılar. Kendilerine geldiler. Daha önce 27-28 iştirakimizin nasıl çarçur edildiğini biz kamuoyuyla paylaştık. Soruşturmalar açıldı. Hala açılanlar var. Konuşulan, bir zararı dile getiren o siyasiler, geçmişte bu işin başındaki insanlardı" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile birlikte, yenilenen Maçka Demokrasi Parkı’nda incelemelerde bulundu.

İmamoğlu, bu sırada gazetecilerin İSPARK’ın zarar ettiğine ilişkin iddialarla ilgili sorularını yanıtladı.

“KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIMIZ NETLEŞMİŞ BİR DURUM YOK”

İBB Başkanı İmamoğlu, İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır’ın görevden alındığı yönündeki iddialarla ilgili şunları söyledi:

“Şu anda kamuoyuyla paylaşacağımız netleşmiş bir durum yok. Netleşirse, zaten paylaşırız. Yani özel bir husus yok. Bizimle çalışmak isteyen çok yönetici var. Bizimle, gelip emeğini ortaya koyan yöneticilerimiz var. Bazıları yorgun düşebilir, bazıları değişim isteyebilir, bazılarını biz değiştirebiliriz. Bunların hepsi mümkün. Normal hayatta, profesyonel hayatta, kurumsal hayatta mümkün. Ama şu anda kamuoyuyla paylaşacağımız netleşmiş bir husus yok.”

“ŞİRKETİN ZARAR ETMEDİĞİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTIK”

Bir gazetecinin “Şirketin zarar ettiğine ilişkin tartışmaların olduğu bir dönemde bu konunun gündeme gelmesi de dikkat çekiyor” sözleri üzerine de Ekrem İmamoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Gelebilir, olabilir, denk düşebilir ama yani şirketin zarar etmesiyle ilgili hususun doğru olmadığını kamuoyuyla paylaştık. Geçmişte bu şirketleri çok kötü kullanan aklın, bugün bir ya da iki şirket üzerinden böyle bir polemik yaratma çabasını, onlar adına ‘iyileşme’ olarak görüyorum. En azından sağlıklı düşünmeye başladılar. Kendilerine geldiler. Daha önce 27-28 iştirakimizin nasıl çarçur edildiğini biz kamuoyuyla paylaştık. Soruşturmalar açıldı. Hala açılanlar var. Konuşulan, bir zararı dile getiren o siyasiler, geçmişte bu işin başındaki insanlardı. Sadece bir araziden elde ettikleri ya da elde edilmesine fırsat verdikleri kötü yönetim, hatta kötü niyetli yönetim döneminde, bugün konuştukları rakamın yaklaşık 20 misli, 15 misli, sadece bir arsada yapılan kötü niyetli yürütülen süreç.

O bakımdan bu tür konuları gündeme getirmeleri… Varsa bir eksiklik, zaten bakıyoruz, inceliyoruz. Denetimli şirketlerimiz var artık. Hem ulusal hem uluslararası denetim hizmeti alan şirketlerimiz var artık. Yetmedi; iç denetim mekanizmasında kurduğumuz bir şirket bünyesi var artık İstanbul'un. Çok profesyonelce bakıyoruz. Halk adına bakıyoruz bütün bunları yaparken. Bu bağlamda, gerçekten böylesi bir konuyu dile getirmelerini İstanbul'daki muhalefet üyeleri adına sağlıklı bir gelişme, iyileşme olarak görüyorum.”

“KİM İZİNDE KİM DENİZDE İNANIN BİLMİYORUM”

İmamoğlu, “Genel müdür şu an yıllık izinde mi görevinin başında mı” sorusuna da şu karşılığı verdi:

“O kadar takip edemem ben. 30 tane genel müdürüm var. Kim yıllık izne çıkıyor, kim çıkmıyor? Yaklaşık 150’ye yakın üst düzey yöneticim var. Hangisi evde, hangisi hasta bilemem. Allah geçinden versin bir yakını vefat ettiğinde arıyorum. Ya da bir hasta ağır bir hasta olduğunda ‘Geçmiş olsun’ diyorum ama onun dışında kim izinde, kim denizde ben inanın bilmiyorum. Yani beni takip ettikleri kadar tatile gitti mi gitmedi mi diye ben genel müdürlerimi takip etmiyorum.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.