İMAMOĞLU: “YENİ BİR YÜZYILIN TARİFLENMESİ İÇİN MİLLETÇE YENİ ZAFERLER KAZANMALIYIZ”

İMAMOĞLU: “YENİ BİR YÜZYILIN TARİFLENMESİ İÇİN MİLLETÇE YENİ ZAFERLER KAZANMALIYIZ”

BEYOĞLU – FATİH / İSTANBUL

Taksim Cumhuriyet Anıtı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı nedeniyle düzenlenen törene ev sahipliği yaptı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul 1'inci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, törende sırayla çelenklerini  Cumhuriyet Anıtı'na bıraktı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Yüksel Mansur Kılınç ile siyasi partilerin temsilcileri de törende yer aldı.

“CUMHURİYET’İN 100’NCÜ YILINI SENEYE TÜRKİYE'MİZİN HER YERİNDE KUTLAYACAĞIZ”

Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki törene oğlu Semih İmamoğlu ile katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarına kısa bir değerlendirmede bulundu. 30 Ağustos Zaferi’nin 100’ncü yılında olduğumuza dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi: “100 yıl önce zafer, bağımsızlık mücadelesiyle kazanıldı. Şimdi önümüzde farklı bir zafer süreci var. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin devamlılığı ve adil bir memleket, eşit bir yurttaşlık olgusu üzerine yeni bir yüzyılın tariflenmesi için milletçe yeni zaferler kazanmalıyız.  Eğitimde, teknolojide, üretimde ve dünyaya örnek olacak, başarılara imza atan nesillerin yaşadığı güzel bir Cumhuriyetin varlığını hep beraber sürekli yaşayabilir bir biçimde daimi kılmalıyız. Bu bağlamda hepimizin sorumlulukları var. En küçüğümüzden en büyüğümüze, gazilerimizden il başkanlarımıza, siyasilerimizden öğretmenlerimize, çocuklarımızdan gençlerimize bu duyguyla 100’ncü yılını kutluyoruz. Tabiri caizse Cumhuriyet’in yüzüncü yılına da bugünden itibaren yürümeye başlıyoruz. İnşallah hep birlikte belki de tarihin en coşkulu 100’ncü yılını seneye Türkiye'mizin her yerinde, İstanbul'da başta olmak üzere hep birlikte kutlayacağımız 29 Ekim'i iple çekiyoruz.”

İKİNCİ ADRES İSTANBUL VALİLİĞİ

Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde gerçekleşen törenin ardından İstanbul Valiliği’nde düzenlenen programa geçildi. Vali Yerlikaya, Birinci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Sivri, İBB Başkanı İmamoğlu’nun katılımıyla bayramlaşma gerçekleşti.

VATAN CADDESİ’NDE GEÇİT TÖRENİ

Zafer Bayramı kutlamalarında üçüncü adres Vatan Caddesi oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun askeri aracın üzerinden tören birliklerinin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan kutlamalara İstanbullular da ellerindeki Türk Bayraklarıyla katılım gösterdi.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajı okundu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları topluluğu, Trabzon yöresine ait folklor gösterisi sundu. 30 Ağustos kutlamaları askeri birliklerin geçit merasimiyle sona erdi.

VİDEO LİNKİ: https://we.tl/t-VE3XXdvW1h (TAKSİM TÖREN)

VİDEO LİNKİ 2: https://we.tl/t-rQKm6zuqYz (VATAN CADDESİ TÖREN)

FOTOĞRAF LİNKİ: https://box.ibb.gov.tr/index.php/s/OKSa4OB4a179kWY

v41jxujsq0grelnoytbzspif.jpg

qzdlbl7xqak9wh2rpgx5t1hy.jpg

utloubyhgd43amtd5zalwgci.jpg

vnp9chbjcgdmewr4jfgxq6iz.jpg

rqoe4kg2fshuqi10cnm7fkal.jpg

tlc1t5ovgluzsbboqdqkxpag.jpg

tb5vuqrhflaf1takok9cpohd.jpg

u9njdu1hmb0ovskljggq5c8i.jpg

f9yh2zbriq1wt5gemtxu7j8e.jpg

I23oskgzwri5cnynyx8kevdc.jpg

0pq8gmgsd4jdh1nnea9bIycu.jpg

aIcfqeamnbd8kw5zwxngzv7x.jpg

nqzxqwh4rnki9u7moeks1yzb.jpg

nc3cIimtlxqrabky8uevp9fr.jpg

dxzvea0yzjrcltygv5oIqlfs.jpg

rnauk8d0pIbtynh5fqsbxfi3.jpg

3sfpjhpkov7zflxamao0ducg.jpg

7pgq40ciebclyfmnzu8ettxh.jpg

tlw9vz3eehbykzthmp1wnjx2.jpg

a3im45bztxwlwskcb7hne8qo.jpg

d76pImncwtdqgtgos1hyxur2.jpg

5boay80auqnwxivqzrhn3j1l.jpg

bomnttnyc9dr1rqzoxuey468.jpg

3zflzwoIy0geahv6qxwgbsr7.jpg

8x1gkumothdfrohefecviq0z.jpg

xkdjlw4edhmsvgzqisnf1je8.jpg

dvhe7Izpkejlvfh8y26mczb4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.