İMAMOĞLU’NDAN KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI ÖZTEKİN’E TEBRİK ZİYARETİ

İMAMOĞLU’NDAN KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI ÖZTEKİN’E TEBRİK ZİYARETİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'e Tebrik Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'i makamında ziyaret ederek ikinci kez seçilmesinden dolayı tebrik etti. İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında göreve gelen 39 ilçe belediye başkanını tebrik ziyaretlerine devam ettiklerini belirtti.

İmamoğlu, İstanbul'un her ilçesinden beklentileri ve projeleri dinlediklerini ifade ederek, "İstanbul'un 39 ilçesinin gözünden, kendi ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’yle paylaşmak istediği beklentileri ya da arzu ettiği projeleri dinliyoruz. Bu, aynı zamanda bizim adımıza her ilçeyi, ilçe belediyesi üzerinden, onların gözüyle görmek ve hissetmek. 39 ilçeyle yaptığımız bu ilk toplantı, sonrasındaki bir kısım toplantıların da takipçisi olacağımız bir şablonu önümüze koyuyor. Bu vesileyle arzumuz, temmuz ayı itibariyle tüm bu ön görüşmelerin bittiği ve ilçelerle beraber karar verilen şablonu, 5 yıl boyunca takip etmek; tabiri caizse, stratejik planımızın altlığını, 39 ilçemizle birlikte üretiyoruz" dedi.

"İstanbul'un Yereli Çok Güçlü Olmalı"

İmamoğlu, ziyaret sırasında İstanbul'un yerel yönetimlerinin güçlü olması gerektiğine vurgu yaparak, "Bunu, İstanbul'umuzun her ilçesiyle bitirdikten sonra da yine düzenli bir biçimde hem belediye başkanlarımız nezdinde hem de diğer yöneticiler paralelinde bir çalışma düzenini oturtma arzusundayız. Burada ortaya koyacağımız çalışma düzeni, bir döneme ait bir düzen değil de bunu yarınlara nasıl kurumsallaştırıp taşıyabiliriz, bunun altyapısını dahi düşünüyor ve çalışıyoruz. Çünkü, kanunen aslında bir arada çalışacağımız birçok yükümlülüğümüz var ama bunu inisiyatiflere bırakmadan, güçlü bir çalışma modeline dönüştürmenin de yol ve yöntemini bulmamız gerekiyor. İstanbul'un yereli çok güçlü olmalı ki, halkın iradesi her noktasına, beklentisi, arzusu yansıyabilsin. Bu anlamda umarım bu 5 yıl hem Kağıthane Belediyemiz açısından, Kağıthane halkı açısından hem siz ve sizin siyasi, bürokrasideki yol arkadaşlarınız açısından başarılı bir dönem olsun. Her ilçemizin başarısı, Büyükşehrimizin başarısı, İstanbul'un çok daha iyi hizmet alması demek. Baktığımız pencere bu. Yolunuz açık olsun. Bütün arkadaşlarınızla başarılı 5 yıl yaşayın. Kağıthane için, İstanbul'umuz için hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Öztekin: "İnşallah İlçemize ve İstanbul’a Hizmet Etmeye Güzellikle Devam Ederiz"

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ‘hoş geldiniz’ diyoruz. Yeni dönem hayırlı olsun. Kağıthane'mize güzel hizmet etmeyi, vatandaşımızın beklentilerine cevap vermeyi, Büyükşehir’in yapması gerekenlerle el birliğiyle beraber yapmayı Rabbim nasip etsin. Ekibinize, Genel Sekreterinize, Tonguç Bey'e -sağ olsun beraberiz- ilçe başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kağıthane’miz için, İstanbul için hayırlı olsun. İnşallah güzel hizmetlerle beraber ilçemize, İstanbul’a hizmet etmeye güzellikle devam ederiz" dedi.

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Öztekin, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Kağıthane’nin sorunlarına ve çözüm yollarına dönük ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

kagithane-belediye-baskani-oe-ztekin-i-tebrik-etti-1-606c533bcb-800x533.jpeg

kagithane-belediye-baskani-oe-ztekin-i-tebrik-etti-2-759c868515-800x533.jpeg

kagithane-belediye-baskani-oe-ztekin-i-tebrik-etti-4-e54eaf5388-800x533.jpeg

kagithane-belediye-baskani-oe-ztekin-i-tebrik-etti-12-998d2ef7b1-800x533.jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.