İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 400 HAVALİMANI TAKSİCİSİNİN RUHSATINI ASKIYA ALDI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 400 HAVALİMANI TAKSİCİSİNİN RUHSATINI ASKIYA ALDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İ-taksi yerine kendi yazılımını kullanan havalimanındaki 400 taksinin ruhsatını askıya aldı. Belediye yetkilileri, bayramdan sonra sorunun çözümü...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İ-taksi yerine kendi yazılımını kullanan havalimanındaki 400 taksinin ruhsatını askıya aldı. Belediye yetkilileri, bayramdan sonra sorunun çözümü için taksicilerle bir araya gelecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Havalimanı'nda hizmet veren 400 taksicinin çalışmasını durdurdu. 400 taksinin; "NTaksi" denilen kendi yazılımlarını kullandıkları, bu yazılımın İBB’nin taksimetre yazılımı olan İ-Taksi’yle entegre olmadığı ve bu yüzden denetlenemediği belirlendi. 

İBB UYARMIŞ

Havalimanı taksilerinin, İ-Taksi’yi kullanmaları için İBB tarafından defalarca uyarıldığı ancak kendi yazılımlarını kullanmaya devam ettikleri belirtildi. Bunun üzerine, 400 taksinin faaliyetinin, bayramdan önce durdurulduğu bilgisi verildi. 

İBB yetkilileri, "Taksiciler kendi yazılımlarını yapmışlar, bu durum denetim dışı. Yapılan tüm uyarılarılara rağmen kendi yazılımlarını kullanmaya devam ettiler ve bu yüzden taksilerin çalışması durduruldu. Fakat bayramda mağdur olmamaları için geçici olarak açıldı” bilgisini aktardı. 

BAYRAMDAN SONRA ÇÖZÜM ARANACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre İBB'nin; bayramdan sonra İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi ile sorunların giderilmesi için bir araya gelip, çözüm arayacağı belirtildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgiyi verdi: 

"İBB, İstanbul Havalimanı'nda çalışan 700 takside yaptığı denetimde taksimetreleri standartlara uygun olmayan 400 taksinin çalışma iznini askıya aldı" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.