İstanbul’da En Uygun Satılık Daireler Nerede?

İstanbul’da En Uygun Satılık Daireler Nerede?

Beylikdüzü İstanbul’da en uygun fiyata satılık daire bulabileceğiniz bir semtler arasında başı çekiyor.

İstanbul kuşkusuz ülkemizin en büyük, en kalabalık metropolü olma özelliği taşıyor. Dünyada ise en hızlı büyüyen 3. metropol… Hayatın hiç durmadan 24 saat boyunca aktığı bu şehir için her anlamda “yaşayan” bir şehir demek yanlış olmaz. Kimileri için İstanbul’da yaşamak büyük bir ayrıcalıkken, kabul kimileri için de bir kabustur. Özellik de trafik sıkıntı çoğu insanın bu şehirden uzaklaşmasına neden olan en büyük etken… Ancak diğer taraftan da vadettiği iş imkanları ve olanaklarıyla vazgeçmenin de mümkün olmadığı bir yer İstanbul. Vazgeçemediğiniz takdirde inadına daha çok yerleştiğiniz bu metropolde peki ya satılık daire fiyatları ne durumda? En uygun satılık daireler hangi semtlerde? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını bulalım…

Beylikdüzü satılık daire fiyatları ve avantajları

Beylikdüzü İstanbul’da en uygun fiyata satılık daire bulabileceğiniz bir semtler arasında başı çekiyor. İstanbul’un batısında bulunan ilçelerindenBeylikdüzü gecekondu yapılaşmasının olmadığı nadir ilçelerden biri. Toplu konut projelerine ve lüks semtlere ev sahipliği yapan ilçe, şehir merkezine biraz uzakta kalsada yapılaşma olarak çok düzenli, temiz ve sakin ayrıca daire fiyatlarıyla tercih edilesi bir ilçedir. fiyat ortalaması 100 metrekarelik bir ev için 232 bin 547 TL civarında. Minimum ev fiyatları 174 bin 410 TL ile maksimum 290 bin TL arasında seyrediyor. İstanbul’un pek çok semtiyle karşılaştırdığımızda konut fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söyleyebilmek mümkün. Ayrıca Beylikdüzü’nden bir konut aldığınızda ve kiraya verdiğinizde size geri dönüş süresi 18 yıl olarak görünmekte. İstanbul nüfusunun 297 bini Beylikdüzü’nde yaşıyor. Genellikle, 25-45 yaş aralığındaki çocuklu ailelerin yaşam alanı olarak görülüyor. Bu minvalde de konut alımlarında bir hayli yükseliş mevcut.

Esenyurt satılık daire fiyatları da gayet uygun!

Beylikdüzü’nün yakınında yer alan Esenyurt, eskiden Büyükçekmece’nin semtlerinden biriyken şimdi Kıraç beldesiyle birleştirildi ve ilçe oldu. Üniversitesi de bulunan Esenyurt, dolayısıyla öğrencilerin de yoğun yaşadığı ilçelerden biri. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, fiyatları 184 bin TL civarında. Bu ortalama 100 metrekarelik bir daireler için geçerli. Aynı seviyede daireler için İstanbul genelinde 377 bin 805 TL ortalama fiyat biçiliyor. Bu da Esenyurt’un çok uygun olduğunu gösteriyor. Yine Zingat.com Bölge Raporu’na göre Esenyurt’ta satılık daire fiyatları 138 bin TL’den başlıyor 231 bin TL’ye kadar uzanıyor. Üstelik buradan satın aldığınız daireyi kiraya verdiğinizde, geri ödemesini 16 yıl gibi bir sürede geri alabiliyorsunuz. Bu noktada semt, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin gözbebeği oluyor.

Anadolu yakasında da uygun fiyatlı daire bulabilirsiniz…

Ümraniye de Anadolu yakasında gayrimenkul açısından değerlendirilebilecek bir diğer semt. İstanbulun 4. en kalabalık ilçesi olan Ümraniye, Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi olarak göze çarpıyor. İstanbul’un en hızlı kentleşen ve gelişen ilçelerinden biri olmakla birlikte, İstanbul’un merkezine yani şehrin daha hareketli kısmına yakınlığıyla popüler bir konumda. Üsküdar, Ataşehir, Çekmeköy ve Beykoz’un ortasında kalması sebebiyle tam olarak bir geçiş noktası. Alışveriş merkezleri açısından zengin olan ilçe, hastane ve kültürel mekanları da içinde barındırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerinde Ümraniye satılık daire fiyatlarına bakacak olursak; burada100 metrekarelik bir daireyi ortalama 354 bin 609 TL gibi bir fiyata alabilmek mümkün. Ümraniye'de bulunabilecek minimum fiyattaki daire 265 bin TL, maksimum ise 443 bin TL civarında. Diğer semtlere göre rakamlar yüksek gibi gelebilir ancak genel olarak İstanbul satılık daire fiyatlarına baktığımızda, konumu, ulaşım kolaylığı ve merkezi yerlere yakınlığı itibariyle çok avantajlı. Gayrimenkul yatırımı için de bu ilçenin çok revaçta olduğunu söyleyebiliriz.

Pendik satılık daire fiyatları

Pendik… İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan, Marmara Denizi’ne sahili olan bir ilçesi. 690 bin nüfusa sahip Pendik, yaşam standartları açısından her geçen gün kendini geliştiriyor ve ulaşım açısından oldukça fazla seçenek barındırıyor. Pendik sahilde yer alan marina insanların hafta sonlarını değerlendirdikleri bir yer. Pendik’te yaşayan nüfusa baktığımızda genelde çocuklu ailelerin tercih ettiğini görüyoruz. Ayrıca ilçe, pek çok kültürel etkinliğe de ev sahibi yapıyor. Yeşil alanlı toplu konut yatırımlarının yapıldığı Pendik, gayrimenkul anlamında dikkat çekiyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre; planlı bir şehirleşmeyle büyüyen Pendik’te, satılık daire fiyat ortalaması şu şekilde:

100 metrekarelik satılık daireler için ortalama fiyat 283 bin 63 TL. Pendik satılık daire fiyatları 212 bin TL’den başlıyor 353 bin TL’ye uzanıyor. Dairenizi kiraya verdiğinizde ise size geri dönüşü 19 yıl civarında.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.