İstanbul'da "Kütüphanede Bir Gece" etkinliği

İstanbul'da "Kütüphanede Bir Gece" etkinliği

İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Kütüphanede Bir Gece " etkinliğine katılarak kitap tutkunlarıyla bir araya geldi.

Beyazıt Devlet Kütüphanesindeki etkinlikte, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, "Kütüphanede Bir Gece" etkinliğinin amacının, 7 gün 24 saat usulüne göre çalışan kütüphanenin tanıtımını yapmak ve insanları kütüphaneye çekmek olduğunu dile getirdi.

Vali Şahin ise hukuk fakültesi mezunu olarak önünde farklı meslek alanları olmasına rağmen insanlara ulaşmak, onlara hizmet etmek için bürokrat olmak istediğini ve bu vesileyle de bürokrat olduğunu anlattı.

İstanbul Valisi Şahin öğrencilerle de sohbet etti

İlk okuduğu kitapların Kemalettin Tuğcu romanları olduğunu aktaran Şahin, şöyle konuştu:

"Bir müddet de Kerime Nadir romanları, hikayeleri okudum. Biz de eskilere göre şöyle bir şanssızlık yaşadık, biz tam televizyon nesli olduk. Tam okuma çağında, televizyonlar yeni şehirlere yayılmaya başladı ve o yaygınlıktan maalesef biz de nasibimizi aldık. O anlamda kendimi çok iyi bir okuyucu olarak değerlendirmiyorum. Olabildiğince iyi bir dinleyici olmaya çalışıyorum. Kütüphane ile olan irtibatımız biraz da gurbetle ilgili bir şeydir. Benim öğrenciliğimde hemen hemen hiç gurbet hayatım olmadı."

Şahin, kütüphaneyi gezerek incelemelerde bulunurken, ders çalışan öğrencilerle de sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.