"İSTANBUL'U KOŞUYORUM" ETKİNLİKLERİNİN ÜÇÜNCÜSÜ BAKIRKÖY'DE

"İSTANBUL'U KOŞUYORUM" ETKİNLİKLERİNİN ÜÇÜNCÜSÜ BAKIRKÖY'DE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, Türkiye'de yol yarışları katılımcı sayılarını artırabilmek ve alternatif yarışlar düzenlemek amacıyla “İstanbul’u Koşuyorum” etkinlikleri düzenliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, Türkiye'de yol yarışları katılımcı sayılarını artırabilmek ve alternatif yarışlar düzenlemek amacıyla “İstanbul’u Koşuyorum” etkinlikleri düzenliyor. Senenin üçüncü yarışı olan Bakırköy Etabı, 26 Eylül Pazar günü yapılacak.

İBB iştiraki Spor İstanbul'un düzenlediği, “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğinin, Kadınlar Günü Etabı ve Caddebostan Colour Run Etabı’nın ardından bu yılın üçüncü yarışı olan Bakırköy Etabı, 26 Eylül Pazar günü yapılacak. 10 km’lik parkurda düzenlenecek yarış, saat 09.00’da başlayacak. Toplam bin 250 sporcunun katılacağı etkinlikte sporcuların yarıştaki dereceleri elektronik zamanlama çipleri ile ölçülecek.

Etkinlik, nefes egzersizleri ve ısınma hareketleriyle başlayacak. Dj, performansı ile etkinliğe eğlence katılacak. Koşu, ödül töreniyle son bulacak. 

KATILIMCILARDAN PCR TESTİ YA DA AŞI KARTI İSTENECEK

Yarış Kennedy Caddesi üzerindeki Bakırköy İDO İskelesi İSPARK park alanıönünden başlayacak ve Zeytinburnu istikametine doğru devam edecek. Parkurdaki ilk dönüş noktası Tarhan Kavşağı olacak. Tarhan Kavşağı’ndan dönüş alan parkur yine Kennedy Caddesi ve Rauf Orbay Caddesi üzerinden Yeşilköy istikametine doğru ilerleyecek. Havuzlu Kavşağı’ndan yapılacak ikinci dönüş ile Bakırköy İDO İskelesi istikametinde devam eden parkur başladığı noktada sona erecek. Pandemi tedbirleriyle koşulacak yarışlarda katılımcılardan PCR testi ya da iki aşılı aşı kartı ibraz etmesi istenecek.

Etkinlik serisi Bakırköy’ün ardından 10 Ekim’de düzenlenecek Üsküdar etabı ile sürecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.