İSTİKLAL CADDESİ'NDE YARINDAN İTİBAREN HERKES SAĞDAN YÜRÜYECEK

İSTİKLAL CADDESİ'NDE YARINDAN İTİBAREN HERKES SAĞDAN YÜRÜYECEK

Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, pandemi önlemleri kapsamında İstiklal Caddesi'nde alınacak önlemleri açıkladı.

Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, pandemi önlemleri kapsamında İstiklal Caddesi'nde alınacak önlemleri açıkladı. İstiklal Caddesi'nde 3 metre kareye 1 kişi düşecek, yani candedinin tamamında aynı anda toplam 7 bin kişiden fazla kişi olmayacak. Herkes sağdan yürüyecek. Uygulama yarın saat 10.00'da devreye girecek.

Pandemi süresinde en yüksek vaka sayılarına ulaşılınca, tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul'da da önlemler artırılıyor. Kentin en çok turist ağırlayan, en kalabalık caddelerinden biri olan Beyoğlu'nda da yeni tedbirler uygulanacatk. Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, salgınla mücadele kapsamında alınan kararları sosyal medya hesabından açıkladı. 

Kaymakam Demirelli'nin, İstiklal Caddesi'nde yarın saat 10.00'dan itibaren uygulanacak önlemlere ilişkin Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Değerli İstanbullular yarından itibaren #Koronavirüs tedbirleri kapsamında, insan yoğunluğundan kaynaklı bulaş riskini azaltmak için İstiklal Caddesi’ne girişleri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile sınırlandırdık.

Caddenin Taksim Meydanı girişinden Tünel Meydanı'na kadar olan kısmında aynı anda 7000 kişi bulunabilecek ve yoğunluğun artması durumunda girişleri geçici olarak durduracağız.

Aynı zamanda yüz yüze gelecek şekilde yürümenin bulaş riskini daha da artırması nedeniyle tramvay yolu orta nokta kabul edilerek herkesin sağdan yürümesine karar verdik. Kısıtlama yarın saat: 10.00 ‘dan itibaren yürürlüğe girecek.

Caddenin kalabalık olması ve bulaş riskini azaltmak için bu kararı almak durumunda kaldık. Caddedeki tüm esnaf ve işyeri sahiplerimizden, vatandaşlarımızdan ve gezmeye gelen tüm yabancı misafirlerimizden bizi anlayışla karşılamalarını ve bu kısıtlamalara uymalarını bekliyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.