İSTİKLAL MARŞI’NI EZBERE OKUYAN MİNİKLER DUYGULANDIRDI

İSTİKLAL MARŞI’NI EZBERE OKUYAN MİNİKLER DUYGULANDIRDI

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nın 97. kabul yıldönümünde Sarıyer’de anıldı. Törende milli marşı ezbere okuyan minikler büyük alkış aldı.

Sarıyer Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği,  İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921'de TBMM tarafından kabulünün yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenledi. Şairin adının verildiği Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda gerçekleşen törene Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gül Çağlayan, Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve çok sayıda Sarıyerli katıldı.

 

MİNİKLER MARŞI EZBERE OKUDU

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Mehmet Akif Ersoy’un yaşamını anlatan bir konuşma gerçekleştirildi. Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakım Evi öğrencilerinin milli marşı ezbere okuması etkinliğe katılanlardan tam not aldı.

 

KORKMAMAYI ÖĞRENDİK

 

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, “İstiklal Marşı’nın yazıldığı günlerle aynı süreçten geçiyoruz” dedi. Birlik ve beraberlikle her şeyin üstesinden gelinebileceğini söyleyen Coşkun şu şekilde konuştu; “Üzerinde durmamız gereken konuların başında birlik, beraberlik, saygı, sevgi ve hoşgörü geliyor. İstiklal Marşı bir ulusa birlik olmayı, korkmamayı öğretti. Şairimiz Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına okadar inanmış ki bağımsızlık, vatan, halk, iman ve inanç konularını işlediği marşımızda ulusun birliğini bir kez daha dünyaya haykırmış”


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.