İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

SARAÇHANE / İSTANBUL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’deki makam odasında ziyaret etti. Saraçhane’deki İBB ana yerleşkesi önünde zabıta mangası eşliğinde İmamoğlu tarafından karşılanan Akşener’e Genel Başkan Yardımcıları Bahadır Erdem, Ümit Dikbayır, Metin Ergun ve Burak Akburak ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile milletvekilleri eşlik etti. CHP ve İYİ Parti’nin İBB Meclis Grup Başkanvekilleri Doğan Subaşı ile İbrahim Özkan da ziyarette yer aldı. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından, Akşener ve İmamoğlu kameraların karşısına geçti.

“BÖYLE KUTLU BİR EMANETE ‘İHANET’ EDEMEZSİNİZ”

İBB Şeref Defteri’ni imzalayan Akşener, duygularını, “Bir dünya kenti olan İstanbul, bize, Sultan Mehmet Han’ın emanetidir. Ecdadın emanetine sahip çıkmak da vazgeçilmez bir görevdir. Böyle kutlu bir emanete ‘ihanet’ edemezsiniz. Tarihi ve doğal zenginliğinin yağmalanmasına göz yumamazsınız, seyirci kalamazsınız. İstanbul, yorgun yılların ardından bugün, şehremini olduğunun bilincinde bir anlayışın idaresinde. Demokrasi tarihimizin müstesna bir dönemi olan Haziran 2019 seçimlerinden bu yana, İstanbul için çalışan kadrolar iş başında. Sayın Başkan ve ekibinin, bugüne kadarki başarılarının devam edeceğine yürekten inanıyor, başarılar diliyorum” sözleriyle kaleme aldı.

AKŞENER VE İMAMOĞLU ARASINDA YALI DİYALOGU

İmzanın ardından Akşener’e İBB Yayınları’ndan bir kitap seçkisi sunan İmamoğlu, “Çok kitabımız var, ama ilk başa Boğaziçi yalılarını koyduk. Yalıları elimizden tek tek almaya gayret ediyorlar” şeklinde konuştu. İmamoğlu’nun sözlerine Akşener’in yanıtı ise, “Bir mesaj var burada: Boğaziçi yalıları. Aldık, gördük, çok teşekkür ediyoruz” oldu. İmamoğlu da Akşener’e, “Beraber koruyacağız efendim sizlerin de katkılarıyla” şeklinde karşılık verdi. Akşener, gazetecilerin, “Ziyaretinizin sebebi nedir” soruna ise, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla çok görüştük kendisiyle çeşitli vesilelerle. Ama ilk defa makamında ziyaret ediyorum. Bugüne kadar ziyaret etmemiştim. Ziyaret ettik, makamında kahvesini içtik. Özellikle kahve içtik, ‘Çünkü bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ dedik. Kendisine başarı dileklerimizi tekrarladık. Ve biliyorum ki; yalılar gidiyor, o oluyor, bu oluyor… O tür mevzularda da bilgi aldık. Hem çalışmalar hakkında bilgi aldık hem de kendisine karşı yapılan pek çok zorlamalar var, çıkarılan zorluklar var. İstanbul'a yapılan, yapılacak hizmetlerin engellenmesi pahasına çıkarılan zorluklar var. Onları konuştuk. Bilgilendik. Tekrar teşekkür ediyorum” yanıtını verdi.

Akşener’in İBB ziyareti, İYİ Parti Grup Odası’nda içilen çaylar eşliğinde yapılan sohbetle son buldu.

tfi5dsdoj7uxkbysl4lz9rxu.jpg

tq48gbrmgrc0ykywf5zs9dnd.jpg

9yu8wi2gc7zeeby6gdmaqppd.jpg

kIygq7ie63tacvhz1retolb5.jpg

dzshgmmwkjo2tgiIexlcausv.jpg

9gcg02ojpfqmmwe1yrv7hwbd.jpg

Icnstothjle825suwdm1zb0k.jpg

lezpcyhsaaIo4tev7qf08cql.jpg

cxdf4lopgyb3fpcwsbna5mry.jpg

pk9mbdxyxljctbpzviIja7ut.jpg

igauwwc16h3jokb8pyIkyzqm.jpg

erjy3bbmlua9oytikgjlvpfv.jpg

vg7hbrc1qwmfkaznnilovepm.jpg

htk6fls85vgjxwtvrmacak91.jpg

j9nxig5xjcwtchl6zqmk02z8.jpg

ghzd6lwepu1ypnmba4cvogxw.jpg

3touz7er9410I6pfbsvkmt8d.jpg

7db4kwl5mq63a1sgzo9tobvh.jpg

mnswbds6y85mjw7c3gtx9col.jpg

byowIcztv8grjpyhef6gn2fu.jpg

tln9kzwqipyx0oge51zdwjcb.jpg

fhrsixkuyxw42nc9y1e5a60k.jpg

jrqiggxw4zmyI25b13olpbo8.jpg

al0tg2dfewhwzhfbuj3x5nb8.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.