İYİLİĞE EL UZAT

İYİLİĞE EL UZAT

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kurban kesen ve bağış yapmak isteyen hayırseverlerden topladığı etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, yardımsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında ‘İyiliğe El Uzat’ organizasyonu adı altında köprü oluşturdu. Gaziosmanpaşa Belediyesine ait 444 0 467 no'lu çağrı merkezini arayan vatandaşlar, kestikleri kurbanlık etlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması yönünde yardım istiyor. Çağrı merkezindeki belediye çalışanları, bağış yapmak isteyen vatandaşların adres bilgilerini alıp etleri toplayacak ekiplere iletiyor. Ekipler ise kısa zamanda hayırsever vatandaşlara ulaşıp bağışlanan etleri alıyor. Hayırseverlerden alınan etler, Belediyeye ait aşevine getiriliyor ve burada yıkanıp eşit parçalar haline getiriliyor. Eşit parçalar haline getirilen etler yine eşit miktarda paketlere dolduruluyor.

Etleri paketleyen ekipler, daha sonra belirledikleri başta yetim öksüz ve kimsesizler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Toplanan etlerden yine ihtiyaç sahibi olup ve İstanbul’da mülteci olarak yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara da veriliyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.