İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü kutlandı

İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü kutlandı


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamındaki Otomobilsiz Kent Günü'nde trafiğe kapatılan Gaziosmanpaşa Bulvarı'nda yurttaşlarla bir araya geldi. Başkan Soyer ve Büyükelçi Meyer-Landrut sürdürülebilir ulaşım ile ilgili stantları da ziyaret etti.

Farkındalık etkinlikleriyle Avrupa Hareketlilik Haftası'nı kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi son günündeki Otomobilsiz Kent Günü kutlamalarıyla haftayı noktaladı. İzmir’de dokuzuncusu düzenlenen Otomobilsiz Kent Günü için Gaziosmanpaşa Bulvarı trafiğe kapatıldı. Bulvarda çocuk yogasından en yavaş bisiklet turnuvasına kadar birçok etkinlik düzenlendi. Sürdürülebilir ulaşımı tanıtmak için kurulan stantlar ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut da stantları ziyaret etti.
    
Otomobilsiz Kent Günü bu sabah (22 Eylül 2022) İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü İzmir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı’nı (EU Support to İzmir Sustainable Urban Mobility Plan-SUMP İzmir) kamuoyuna açıklamasıyla başlamıştı.

 

slwubj8qjc5rf9ar0khl42nv.jpg

ndof3ow9lgzbvsrmqaucphxu.jpg

9y1fxv7yjn4waIudzxgdfeqt.jpg

thx7beseqomrpbj02glngjyu.jpg

hja1d5mfes3xf67pdoxryvbg.jpg

qjbh9jgoll46dwbxevknhdsz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.