İzmir’in ormanlarını korumak için zabıta iş başında

İzmir’in ormanlarını korumak için zabıta iş başında

Kent genelinde peş peşe çıkan orman yangınları nedeniyle İzmir Valiliği’nin getirdiği orman alanlarına giriş yasağının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta personeli de bu bölgelerde denetimlere başladı. Kritik noktaları sürekli kontrol altında tutan zabıta ekipleri, orman alanlarına girilmesine de engel oluyor.

Orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla İzmir Valiliği’nin kararı doğrultusunda 31 Ekim tarihine kadar ormanlık alanlara izinsiz girişler yasaklandı. Uygulamaya destek olmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı da ormanlık bölgelerde denetim ve kontrol faaliyetleri yürütüyor. Özellikle hafta sonları ormanlara çıkan yollarda oluşturulan kontrol noktalarıyla, orman yollarında ise devriye ekipleriyle yangına neden olabilecek durumların önüne geçilmesi hedefleniyor. Orman yangınları açısından kritik noktalarda nöbet tutan zabıta ekipleri başlangıç halindeki yangınlara da müdahale ediyor. Ormanlık alanlara giriş yasağına uymayanların tespit edilmesi konusunda da sıkı bir çalışma yürütülüyor.

wdj0qn3csy2bvoxufkwz6kvo.jpg

4ywcsifzmkveoy0kbgxpf93w.jpg

j085h1fptIyl9tamqrvazcue.jpg

3wafmjjl4eh7giuybcaw6bc1.jpg

8ig9yab7vfjyejxow2clapzq.jpg

qat7wqvtavjgkhnfey63sl1r.jpg

kkjbu52oozupnnpjvhqxd0al.jpg

9cpnfsvz2b8uoxxdjwkIvlp4.jpg

7Ijtmvtvuogelk9nog0zarlf.jpg

j3knt5hszu20fwl4xv1akgcd.jpg

avrgqszidnwpubwon8a1rhye.jpg

idpaf67wxzqknuexm0gjtymv.jpg

mvq8qfjI9tcomlwnze2ubru7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.