Jokey Hışman Çizik Fair Play ödülünü aldı

Jokey Hışman Çizik Fair Play ödülünü aldı

 

 

31 Ağustos Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu şeref tribününde gerçekleştirilen törende jokey Hışman Çizik'e ödülünü, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı verirken, TMOK Fair Play Komisyonu 2. Başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz, Hışman Çizik'e kutlama mektubunu birlikte verdiler.   

 Törene, Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi ve Kulübümüz Asli Üyesi Cengizhan Gödek, Kulübümüz Denetim Kurulu Başkanı Armağan Turhan ile Kulübümüz Genel Müdürü Tuncel Aydın da katıldı.
 

Tören sonrasında Hışman Çizik'in aldığı ödülün çok değerli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan TMOK Fair Play Komisyonu II. Başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk, "Gönül ister ki spor sahalarında kazalar, sakatlıklar olmasın ama oluyor. Böyle bir olay karşısında hızlı bir şekilde refleks göstererek arkadaşının hayatını kurtarması oldukça değerliydi. Biz de bu değerli harekete duyarsız kalmadık ve bu ödülü de Hışman Çizik'e vermeye layık gördük. Kendisini tekrar tebrik ediyoruz" dedi. 

Aldığı ödülün ardından duygularını dile getiren Hışman Çizik ise "Öncelikle aldığım bu ödülü merhum meslektaşlarıma armağan etmek istiyorum. Yaşanan kaza sonrası meslektaşım Harun Çanakçı'yı o halde görünce tereddüt etmeden yanına gittim ve ilk müdahaleyi orada yaptım. Daha sonra aldığım bilgide Harun'un sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince, asıl ödül bu oldu benim için. Bu tür kazaların bir daha yaşanmaması en büyük dileğimdir" dedi.

 

 

Hışman Çizik; "6 Şubat 2021 günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda yapılan yarışlarda, koşu esnasında birlikte düştüğü meslektaşı Harun Çanakçı'ya boğazına kaçan dilini çıkararak ilk müdahaleyi yapmasından dolayı" TMOK tarafından "Sportif Fair Play Davranış Dalı Kutlama Mektubu" ödülüne layık görülmüştü.

 

Bu anlamlı ödülü kazanan başarılı jokeyimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ngbamkzw1xciItpv8dolearn.jpg

boge50c3kvhjfnaucbirsvws.jpg

3xc7mfnwlwdfplbbvgq5juzr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.