Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı Afet Bölgesinde

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı Afet Bölgesinde

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı BAK Kadıköy’ün arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü Hatay Antakya, Odabaşı mahallesine gitti. Ekip Odabaşı mahallesinde aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu 16 kişiyi, Samandağ’da ise 75 yaşında bir kişiyi enkaz altından sağ kurtardı. Başkan Odabaşı “Hayata tutunan her canla yeniden doğuyoruz.” dedi. 

BAK Kadıköy, AFAD’ın çağrısıyla merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve çevre illerde de hasara neden olan depremde 31 kişilik arama kurtarma ekibi ve arama köpeği Lena’yla afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Orta Seviye Arama Kurtarma akreditasyonu sahibi ekip, Köpekli Arama Timleri sertifikasına sahip arama köpeğiyle Hatay’ın Odabaşı mahallesinde aralarında 16 aylık ve 3 yaşında iki bebeğin de olduğu 16 kişiyi; Samandağ’da ise 75 yaşlarında bir vatandaşı enkaz altından sağ çıkarttı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da bu sabah erken saatlerde afet noktasına vardı. 

HAYATA TUTUNAN HER CANLA YENİDEN DOĞUYORUZ”

Odabaşı ilk olarak BAK Kadıköy ekibinin arama çalışmalarını sürdürdüğü Odabaşı Mahallesi’ne gitti. Orada ekibin çalışmalarıyla ilgili bilgi alan belediye başkanı  “Ekiplerimizle koordineli bir şekilde hem afet noktasından hem de Kadıköy’den çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Hayata tutunan her canla yeniden doğuyoruz. Umudumuz olan BAK Kadıköy ve tüm arama kurtarma ekiplerine minnet duyuyoruz.” dedi. 

“LİSTEDEKİ MALZEME DIŞINDA YARDIM GETİRMEYİN”

Odabaşı Hatay Defne’de sıcak yemek dağıtımı yapan Gezici Aşevi tırında yapılan çalışmaları da yerinde inceledi. Yardım tırlarının Hatay’a vardığını da bildiren Odabaşı yardım malzemeleriyle ilgili şöyle bir çağrıda bulundu: “Defne Kaymakamlığı önündeyiz. Gezici Aşevi tırımız yemek dağıtımı yapıyor. Kadıköy’den yola çıkardığımız yardım malzemelerinin büyük bir bölümü Hatay’a vardı. Fakat sizden ricamız, sosyal medya hesaplarımızdan yayımlamış olduğumuz listedekileri sadece tedarik edin. Çünkü buradaki depolar giysilerle dolmuş durumda. Yayımladığımız liste dışında başka bir malzeme Kadıköy Belediyesi’ne getirilmesin lütfen.”

GEZİCİ AŞEVİ AFET BÖLGESİNDE

Kadıköy Belediyesi’nin olası afetlerde sıcak yemek ihtiyacını karşılamak üzere bünyesine kattığı 2 adet Gezici Aşevi tırları da afet bölgesinde sıcak yemek dağıtıyor. Aşevlerinden bir tanesi Hatay'ın Samandağ ilçesi jandarma komutanlığının önünde, diğeri ise Defne ilçesi hükümet konağının önünde sıcak yemeği afetzedelere servis ediyor. Ayrıca 2 mobil ikram aracı da Malatya’da hizmet veriyor. 

KADIKÖY’DE DAYANIŞMA BÜYÜYOR

Kadıköy Belediyesi’nde depremin hemen ardından kriz masası kuruldu. Çoğu üniversite öğrencisi gönüllü gençlerden, Kadıköylülerden ve belediye personelinden oluşan ekip yardım malzemelerini tasnifleyerek afet noktalarına gönderimlerini sağlıyor. Yardım paketleri AFAD’tan gelen yönlendirmelerle Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep illerine kara ve deniz yoluyla ulaştırılıyor. Kadıköy Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı bir paylaşımla ihtiyaç duyulan malzemeleri sıraladı ve bu malzemeler dışındakiler için depoların dolduğunu duyurdu. Sadece kabul edilecek yardım malzemeleri kuru bakliyat, konserve, bebek bezi, bebek maması, biberon, kadın pedi, ıslak mendil ve sıvı sabun. 

soid0kpkfelbvqramncxmcjg.jpg

axets32kepiwIlhwubgffqqk.jpg

zh5gfr7I8qc9btbsleazkoig.jpg

vhblgajgrsxp1n38qpc7fwrw.jpg

2giahp0cwI8vdez4yknwrkrx.jpg

pcvxzIefwbncyhs8h17djusq.jpg

3tcgqyge2vx4mm6pqpyohrdn.jpg

ytkdxbqb3vr8htj7auho6wye.jpg

cs3gey1jffxjplhmt7z5obnv.jpg

8npgrihtvejch7plx0v1mwus.jpg

y4imwpjseuwefocd6am9lhzg.jpg

8ypzm2e9ajbcokvs4j51hevp.jpg

ctoq4myrn2tlxsdwp9f1sauq.jpg

gbdwjvjlcItckm0zpe42gqor.jpg

onhb9yjrbgr05f7antotiv2j.jpg

afk5shnkpuayzglbdj9sjuec.jpg

5uvdw3m4nry9knlg1or0jtuj.jpg

p1xosbcte04andybd7swjlha.jpg

w3u1vzrdlznga2iftbqva54p.jpg

mh4nfv6e3u8peyqtdbaptsky.jpg

mkp5tqstjn40lccfup3ziIv7.jpg

f5eyc4hzvwdi1tvfd2ojjbnx.jpg

mare3awktmxqskuocczld1n0.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.