Kadın Eli Kadın Emeği Sergisi Açıldı

Kadın Eli Kadın Emeği Sergisi Açıldı

Kadın Eli Kadın Emeği Sergisi Açıldı

Sancaktepe Belediyesi Kadın Aile Merkezi tarafından organize edilen ’Kadın Eli, Kadın Emeği” Sergisi’nin açılışı ve sertifika töreni Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün de katılımıyla gerçekleştirildi.

30 Mayıs Pazartesi günü Sancaktepe Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen program protokol konuşmalarının ardından düzenlenen sertifika töreni ve verilen konserle devam etti.

Sertifika töreninin ardından Kongrem Merkezi Fuaye alanında açılan Sergide SAKA’da eğitim almış Sancaktepeli kadınların birbirinden kıymetli el emeği, göz nuru ürünleri yer alıyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, açılışta yaptığı konuşmada, “Başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere ailenin her bir ferdinin hukuksal, ekonomik, sosyokültürel ve eğitimsel açıdan hayata daha güçlü tutunabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana İstanbul’un tek kadın Belediye Başkanı olmanın bana verdiği sorumluluk ile ilçemizde hiçbir kadının ve insanın şiddete maruz kalmadığı, insan hakları temelinde güçlü aile, güçlü toplum modelinin inşasına yön verecek projeler üretiyor, kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak her türlü projeyi destekliyoruz. Bugün açılısını gerçekleştirdiğimiz ve hediyelik eşyadan dokuma ve tekstile çeşitli alanlarda birçok yöresel ürün ile kadınlarımızın emeklerini ekonomiye kazandırırken ilçemizin tanıtımına da katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu serginin açılışına destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“Kadın Eli, Kadın Emeği” sergisi 3 Haziran tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.


 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.