KADIN KENT GÖNÜLLÜLERİ TOPLANTILARI SONA ERDİ

KADIN KENT GÖNÜLLÜLERİ TOPLANTILARI SONA ERDİ

Kağıthane Belediyesi’nin katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı ile ilçenin mahalle ve sokaklarındaki gelişmeleri kadınların gözlerinden değerlendirmesi açısıyla gerçekleştirilen Kadın Kent Gönüllüleri toplantıları Seyrantepe Mahallesi ile sona erdi.

İlçede bulunan 19 mahallenin tamamında ayrı olarak gerçekleştirilen toplantılarda mahallelerin gelişimi adına yapılabilecek görüş ve öneriler ele alınırken ilçe ve ülke gündemi de kadınlarla birlikte değerlendirildi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programlar Seyrantepe Mahallesinde yapılan toplantıyla birlikte sona erdi.

Kağıthaneli kadınların ilçe yönetiminde söz sahibi olduklarını ve bildirdikleri görüş, öneri ve isteklere göre özel çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Fazlı Kılıç; ‘’Biz her zaman katılımcı bir anlayışı benimsedik. Görüşü ne olursa olsun ilçemizde yaşayan her vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Her vatandaşımızla el sıkışıp yüz yüze görüşme fırsatı yaratmak için çabalıyoruz. Bunu hem esnaf ziyaretlerimiz hem kadın kent gönüllüleri toplantılarımız hem de halk meclisi toplantılarımız ile yapıyoruz. Amacımız her sokağımızda bir gönüllü vatandaşımızın olmasını sağlayabilmek ve işbirliği içinde olabilmek, bu şekilde tüm ilçemizden sokak sokak direkt bilgiler alarak yaptığımız çalışmaların çok hızlı bir biçimde çözüme kavuşmasını amaçlıyoruz. ‘’ dedi.

Bu yıl yaptıkları toplantıların yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirten Başkan Fazlı Kılıç, toplantılara katılıp fikirlerini belirten tüm vatandaşlara teşekkür etti.

19 Mahallenin tamamında gerçekleştirilen toplantılarda vatandaşlardan gelen talepler, istekler ve öneriler Başkan Fazlı Kılıç, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarı, AK Parti ilgili mahalle temsilcisi ve ilgili meclis üyesinin katılımlarıyla gerçekleştirilecek özel toplantılarda masaya yatırılacak ve hayata geçirilmesi yönünde çalışmalara başlanacak. 

Halk meclislerinden gelen taleplere birlikte birleştirilerek değerlendirilecek olan isteklerin sonucunda Kağıthane Belediyesi’nin mahalle mahalle ortaya koyduğu bir yıllık yol haritası da şekillenmiş olacak. 


Kaynak: Kağıthane Belediyesi
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.