KADIN PARTİSİ'NDEN HÜDA PAR VE YENİDEN REFAH PARTİSİ YÖNETİCİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

KADIN PARTİSİ'NDEN HÜDA PAR VE YENİDEN REFAH PARTİSİ YÖNETİCİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Kadın Partisi, Cumhur İttifakı'na katılan Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) ile Yeniden Refah Partisi yöneticileri hakkında taleplerinin suç teşkil etmesi gerekçesiyle dün İstanbul Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundu. 

Kadın Partisi, Cumhur İttifakına katılan HÜDA Par ve Yeniden Refah Partisi hakkında ittifaka sunmuş oldukları, “imam nikahının suç olmaktan kaldırılması ve 6284 sayılı Kanun’un kaldırılması” gibi taleplerin suç teşkil edeceği gerekçesiyle İstanbul Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu. 

Partinin İstanbul şubesinde bugün açıklama yapan Kadın Partisi Genel Başkanı Fatma Benal Yazgan şunları söyledi:

“14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan TBMM'nin 28.dönem üyeleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi çerçevesinde birçok siyasi parti seçim hazırlıklarını ve partiler arası ittifak çalışmalarını yürütmektedir. Bilindiği üzere HÜDA PAR ile Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı ile ittifak sağlayabilmek için geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı temsilcileri ile kamuoyuna ittifaka dahil olabilmek için taleplerini sunmuştur ve İttifaka dahil olmuşlardır. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde HÜDA PAR ile Yeniden Refah Partisi'nin sunmuş olduğu talepler Anayasa ve diğer kanunlarımız ile koruma altına alınan Cumhuriyetin temel niteliklerine, kadınlara ve LGBTI+ bireylere karşı kaygı verici ve hukuk nezdinde suç teşkil edecek isteklerin olduğu görülmektedir. Kadın Partisi olarak, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bu talepleri görmezden gelmemiz mümkün değildir.

Hüda Par ve Yeniden Refah partilerinin Cumhur İttifakı'na sundukları Anayasa'ya ve 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı talepleri için savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.